Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na víkend v okolí NJ 7.10.-9.10.2016

Frenštát pod Radhoštěm 7. 10. 2016 od 18:00 BLUDIČKA

Lampiónový průvod letos vychází od Astry v 18:00 a míří směrem na náměstí, kde proběhnou doprovodné hry a soutěže. Čeká na vás soutěž o nejlepší kostým bludičky a nejkrásnější světýlko. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení, diskotéka a na závěr ohňová show. Více informací na samostatných plakátech.

Místo konání: od CVČ Astra na náměstí Míru

 

Rožnov pod Radhoštěm 7. 10. 2016 v 17:00 LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Lampiónový průvod - hry, soutěže, představení klaunů, a mnoho dalšího.
Přineste si vlastní lampión.

Místo konání: Areál Zavadilka - Prostřední Bečva

 

Valašské Meziříčí 7. 10. 2016 v 18:00 SETKÁNÍ NA ZÁMKU

Cimbálová muzika Polajka ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí pořádá společný koncert valašskomeziříčských souborů a hostů. Účinkují: Cimbálová muzika Polajka, VSPT Bača - Pozdní sběr, JazzZUŠák - ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením Jaroslava Kužely, Folklórny spevácky súbor Radosť Pezinok.  Výtěžek ze vstupného bude věnován handicapovaným dětem - Amálii a Štěpánovi Pernickým

Místo konání: S-klub

Vstupné: dobrovolné

 

Valašské Meziříčí 7. 10. 2016 FESTIVAL POD MOSTEM

Rádi bychom Vás pozvali na první ročník multižánrového festivalu s názvem „PODMOSTEM 2016“, který pořádáme u příležitosti mezinárodního dne kávy (1. 10.) a týdne knihoven (3.-9.10).  Víte, máme sen. Sen o týdnu plného vůní různých káv, tance, divadel, dobré hudby a veřejné debaty na různá témata. Týdne, kdy se jako „sousedé“ potkáme u šálku dobré kávy, kdy budeme mít možnost se alespoň na…

Frenštát pod Radhoštěm 7. 10. 2016 od 18:00 BLUDIČKA

Lampiónový průvod letos vychází od Astry v 18:00 a míří směrem na náměstí, kde proběhnou doprovodné hry a soutěže. Čeká na vás soutěž o nejlepší kostým bludičky a nejkrásnější světýlko. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení, diskotéka a na závěr ohňová show. Více informací na samostatných plakátech.

Místo konání: od CVČ Astra na náměstí Míru

 

Rožnov pod Radhoštěm 7. 10. 2016 v 17:00 LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Lampiónový průvod - hry, soutěže, představení klaunů, a mnoho dalšího.
Přineste si vlastní lampión.

Místo konání: Areál Zavadilka - Prostřední Bečva

 

Valašské Meziříčí 7. 10. 2016 v 18:00 SETKÁNÍ NA ZÁMKU

Cimbálová muzika Polajka ve spolupráci s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí pořádá společný koncert valašskomeziříčských souborů a hostů. Účinkují: Cimbálová muzika Polajka, VSPT Bača - Pozdní sběr, JazzZUŠák - ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením Jaroslava Kužely, Folklórny spevácky súbor Radosť Pezinok.  Výtěžek ze vstupného bude věnován handicapovaným dětem - Amálii a Štěpánovi Pernickým

Místo konání: S-klub

Vstupné: dobrovolné

 

Valašské Meziříčí 7. 10. 2016 FESTIVAL POD MOSTEM

Rádi bychom Vás pozvali na první ročník multižánrového festivalu s názvem „PODMOSTEM 2016“, který pořádáme u příležitosti mezinárodního dne kávy (1. 10.) a týdne knihoven (3.-9.10).  Víte, máme sen. Sen o týdnu plného vůní různých káv, tance, divadel, dobré hudby a veřejné debaty na různá témata. Týdne, kdy se jako „sousedé“ potkáme u šálku dobré kávy, kdy budeme mít možnost se alespoň na chvíli zastavit v této uspěchané době a vyslechnout jeden druhého. Týdne, který nastartuje veřejnou debatu nejen o tom, jaké by mohlo být Valašské Meziříčí.

Pojďte si tento týden užít s námi!

Místo konání:  pod mostem

Vstupné: dobrovolné

 

Odry 7. 10. 2016 v 17:00 MORAVANÉ - přednáška

Duchovní pramen spojení Čechů a Němců. Přednáší Paul Neustupny. Vstup zdarma.

Místo konání: Odry, Katovna

 

Štramberk 8. 10. 2016 od 11:00  DRAVCI NA HRADĚ

Město Štramberk a hrad Štramberk s věží Trúbou zve všechny milovníky neobvyklých zážitků na setkání s dravými ptáky. Sokolnické ukázky v 11.00 a v 15.00 hodin. V případě deštivého počasí se akce ruší.

Místo konání: Areál hradu Štramberka

Vstupné: Dobrovolné

 

Hukvaldy 8. 10. 2016 v 18:00  DEVATERO ŘEMESEL, DESÁTÁ LÁSKA

Obec Hukvaldy zve všechny na divadelní představení, které pojednává o směřování renesančního přístupu k životu k pravé podobě lásky jako nejkrásnější schopnosti člověka.

Místo konání: Sál ZŠ a MŠ Leoše Janáčka

Vstupné: Dobrovolné

 

Frenštát pod Radhoštěm 8. 10. 2016 v 9:00 41. ROČNÍK ZÁVODU VE SKOCÍCH NA LYŽÍCH O ČOKOLÁDOVOU CENU

Skoky na lyžích - MČR žactva

Místo konání: Frenštát p. R. - Skokanský areál J. Rašky

 

Valašské Meziříčí 8. 10. 2016 FESTIVAL POD MOSTEM – Všichni jsme Valaši

Vystoupení folklorních souborů, veřejná tančírna lidových tanců. Promítání filmu Děda.

Místo konání:  pod mostem

Vstupné: dobrovolné, 50 Kč na promítání filmu Děda

 

Frýdek-Místek 8. 10. 2016 ve 14:00 PO STOPÁCH TEXTILEK

Velký vliv na architekturu Frýdku a Místku měl rozvoj textilního průmyslu v průběhu 19. století. Na tehdy periferních částech města byly postupně budovány jednotlivé textilní provozy, u frýdeckého nádraží např. vznikla tzv. tovární čtvrť, kde měli své podniky bratři Neumannové, Landsberger či Munk, na rozhraní Koloredova a Sviadnova postavil továrnu vídeňský podnikatel Lemberger, v Místku měli své provozy Czajanek, Elzer nebo Herliczka. Průvodce - Mgr. et Mgr. Petr Juřák. Prohlídku výkladem doplní také JUDr. Luděk Korč

Místo konání:  vstup do Slezanu, budova „Osmička“ (ul. Staroměstská)

Vstupné: zdarma

 

Pstruží 8. 10. 2016 ONDŘEJNICKÝ SKYRUNNING PŮLMARATON

Závod je zařazen do Bohemia Industry Skyrunner Czech series pro dospělé a Skyrunner Czech Series Junior

Místo konání:  areál Opálená

 

Frýdlant nad Ostravicí 8. 10. 2016 DRAKIÁDA A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ S VETERÁNY

Aeroklub Frýdlant n. O., KC Frýdlant n. O., Turistický oddíl mládeže "Divočáci" a Horolezecký oddíl Friend Ostrava zve všechny děti i rodiče na Drakiádu a Den otevřených dveří Veřejného vnitrostátního letiště Frýdlant n. O.

Program:

od 10:00 hod.  Výstava letecké techniky, vyhlídkové lety, seskoky parašutistů z letounu L-60 Brigadýr, aerovleky a další letecký provoz

od 11:00 hod.  Dovednostní soutěže pro děti a rodiče o ceny-startovné 20 Kč

od 12:00 hod.  Příjezd a přehlídka historických automobilů a motocyklů 

od 13:30 hod.  Ukázky RC modelů

od 14:00 hod.  Zahájení drakiády-soutěže v pouštění draků

od 16:00 hod.  Vyhlášení vítězů drakiády

Občerstvení zajištěno, vyhlídkové lety

V případě nepříznivého počasí se akce koná v omezeném rozsahu.

Vstup ZDARMA

Místo konání:  Letiště Frýdlant nad Ostravicí

 

Rožnov pod Radhoštěm 8. 10. 2016 od 14:00  PRAMENY

Soutěžní přehlídka dospělých valašských souborů

Místo konání: Dřevěné městečko

 

Rožnov pod Radhoštěm 8 .10. 2016  17:00 – 23:00 FOLKLOR FUSION FESTIVAL

Folklórní hudba střední Evropy se rozvíjí zejména cestou udržování starých tradičních písní díky četným souborům. Pak je tady ale ještě jedna možnost - spojit folklórní motivy s jinými hudebními žánry a vytvořit tak ryze současnou verzi. Z toho jsme vycházeli při návrhu programu festivalu, který by spojil naše družební města v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Název Folklor Fusion Festival se naskytl úplně přirozeně a jsme rádi, že díky podpoře Visegrádského fondu budeme moci uspořádat tak velkou a svým způsobem unikátní akci. Každé město přivítá stejný mezinárodní tým umělců.

Největší hvězdou je bezesporu Gooral, civilním jménem Mateusz Górny, pocházející z Bielska Bialej, podhůří polských Beskyd. Začínal jako elektronický producent, ale záhy dokooptoval do svých tracků místní lidové motivy a prorazil s unikátní směsicí dubstepu, folklóru a taneční elektroniky. Snowboardové závody, party na pláži a samozřejmě hudební kluby jsou jeho pravidelnou parketou. Česko bude "reprezentovat" Jitka Šuranská se svým triem vycházející ve své tvorbě z moravských a valašských lidovek, jako interpretka vážné hudby dává hudbě precizní interpretaci, nebojí se uplatňovat zvukové efekty a když k tomu připočteme jazzového kontrabasistu a vynikajícího mandonilistu, máme soubor jako víno. Už podle názvu je jasné, že skupina PaprikaPaprika nás zavede do Maďarska, konkrétně do hornatých oblastí u hranic s Rumunskem Moldva, jehož folklór interpretují v rockově experimentálním hávu. Skupinu založili staří harcovníci maďarské scény ze skupin Trottel a Navrang. Slovensko nominovalo svůj vlastní soubor Považan, který k této příležitosti nastuduje speciální program, který bude reprezentovat myšlenku festivalu Folklor Fusion.

Místo konání: Společenský dům

Vstupné: zdarma

 

Rožnov pod Radhoštěm 8. 10. 2016 ve 20:00 CALIFORNIA DREAMS

Pánská striptýzová show

Místo konání: City Club

 

Valašské Meziříčí 9. 10. 2016 CROSS VALMEZ – běžecké závody

Milí sportovní kamarádi a nadšenci zveme vás na běžecké závody CROSS Valmez 2016. Závod je otevřený pro všechny a tratě jsou jak pro nejmenší děti, tak pro dospělé závoďáky. Profil a náročnost tratě je vhodná pro všechny výkonnostní kategorie.

Místo konání:  Fotbalový stadion Valašské Meziříčí

 

Frenštát pod Radhoštěm 9.10. 2016 od 17:00 ISLAND

Vernisáž výstavy fotografií  J. Kolbaby

Místo konání: Frenštát p. R. Výstavní síň Albína Poláška

 

Frenštát pod Radhoštěm 9.10. 2016 od 19:30 TALKSHOW Jiřího Kolbaby a Miloslava Stingla

Jedinečné setkání s cestovateli Miloslavem Stinglem a Jiřím Kolbabou. Zatímco cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba je ve Frenštátě pravidelným hostem, tak cestovatel, etnograf a spisovatel Miloslav Stingl sem zavítá poprvé. Miloslav Stingl je vedle Miroslava Zikmunda skutečnou žijící cestovatelskou legendou. Hovoří částečně 17 jazyky a mimo jiné se také stal náčelníkem indiánského kmene Kikapů. Během svého života navštívil přes 150 zemí světa, napsal 41 knih, které vyšly po celém světě ve 239 vydáních v nákladu 17 miliónu výtisků.

Místo konání: Frenštát p. R. - velký sál DK

Vstupné: 200 Kč

 

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
  • Obrázek č.9
  • Obrázek č.10
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl