Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na víkend v NJ a okolí

Rožnov pod Radhoštěm – „MICHAL NA HRANÍ“

V pátek 8. srpna od 17.00 na komorním amfiteátru v areálu Dřevěného městečka vystoupí oblíbený dětský herec Michal Nesvadba se svým programem „Michal na hraní“. V případě nepřízně počasí se akce uskuteční ve Společenském domě. Bližší informace na www.valasskedivadelnileto.cz.

 

Ostrava –NABUCCO

Oblíbený projekt Klasika pod hvězdami uvede ve svém 5. ročníku jednu z divácky nejatraktivnějších oper - Nabucco Giuseppe Verdiho z roku 1842. Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek z unikátního spojení kultury a industriálního prostředí. Představení pod širým nebem zanesené netradičně do areálu Dolních Vítkovic v Ostravě, které přináší 120 účinkujících, velkolepou výpravu, živá zvířata, závěrečný ohňostroj,j se uskuteční v pátek 8.8. a v sobotu 9.8. od 20:00.

 

Ostrava – MARNÁ LÁSKY SNAHA

V pátek 8.8., sobotu 9.8. a v neděli 10.8.2014 od 20:30 se na Slezskoostravském hradě v rámci letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2014 odehraje představení Marná lásky snaha. Představení plné hudby a živé herecké akce připraví pro ostravskou část slavností režisér Ondrej Spišák.

 

Frenštát pod Radhoštěm – FRENŠTÁTSKÁ POUŤ

Dva dny plné soutěží, programů pro děti i dospělé, pouťových atrakcí, vystoupení známých osobností, karaoke. Na sobotu večer je připravena tradiční pouťová tancovačka. Pouť se koná v sobotu 9.8. a neděli 10.8.2014 na fotbalovém hřišti u hotelu Bartoš.

 

Rožnov pod Radhoštěm – „DNY ŘEMESEL A KOVÁŘŮ“<…

Rožnov pod Radhoštěm – „MICHAL NA HRANÍ“

V pátek 8. srpna od 17.00 na komorním amfiteátru v areálu Dřevěného městečka vystoupí oblíbený dětský herec Michal Nesvadba se svým programem „Michal na hraní“. V případě nepřízně počasí se akce uskuteční ve Společenském domě. Bližší informace na www.valasskedivadelnileto.cz.

 

Nový Jičín – POSLEDNÍ VYSTŘEL

Když se dají dohromady členové skupin jako Bratři Orfové, nebo Photolab, vznikne z toho - co jiného, než Poslední výstřel! IAN - je neskutečné, co se dá zahrát na chello a kytaru. Tito dva pánové jsou toho důkazem! Důkazem budiž vítězství loňského Youtube festu! V pátek 8.8.2014 od 20:00 hodin na Masarykově náměstí.

 

Ostrava –NABUCCO

Oblíbený projekt Klasika pod hvězdami uvede ve svém 5. ročníku jednu z divácky nejatraktivnějších oper - Nabucco Giuseppe Verdiho z roku 1842. Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek z unikátního spojení kultury a industriálního prostředí. Představení pod širým nebem zanesené netradičně do areálu Dolních Vítkovic v Ostravě, které přináší 120 účinkujících, velkolepou výpravu, živá zvířata, závěrečný ohňostroj,j se uskuteční v pátek 8.8. a v sobotu 9.8. od 20:00.

 

Ostrava – MARNÁ LÁSKY SNAHA

V pátek 8.8., sobotu 9.8. a v neděli 10.8.2014 od 20:30 se na Slezskoostravském hradě v rámci letní shakespearovské slavnosti Ostrava 2014 odehraje představení Marná lásky snaha. Představení plné hudby a živé herecké akce připraví pro ostravskou část slavností režisér Ondrej Spišák.

 

Frenštát pod Radhoštěm – FRENŠTÁTSKÁ POUŤ

Dva dny plné soutěží, programů pro děti i dospělé, pouťových atrakcí, vystoupení známých osobností, karaoke. Na sobotu večer je připravena tradiční pouťová tancovačka. Pouť se koná v sobotu 9.8. a neděli 10.8.2014 na fotbalovém hřišti u hotelu Bartoš.

 

Rožnov pod Radhoštěm – „DNY ŘEMESEL A KOVÁŘŮ“

Sobota a neděle 9. – 10. srpna bude na půdě muzea ve znamení 24. ročníku pořadu „Dny řemesel a setkání kovářů“. Na 150 mistrů starých řemesel budou po oba dva dny předvádět své umění a zároveň se s návštěvníky podělí i o své zkušenosti. Pro rodiče s dětmi jsou na pódiu u rybníčka připraveny i soutěže ve zručnosti – např. sekání, řezání, zatloukání hřebíků apod. (po oba dva dny od 10.30 a 13.30). V neděli od 15.00 na komorním amfiteátru vystoupí soubor JAVORY. Areál Dřevěného městečka muzea je otevřen od 9.00 do 19.00. Více na www.vmp.cz

 

Nový Jičín - KONCERT Barokní Duchovní Muziky

aneb NEŠPORY, jak jej mohl znát například rodák z Hukvald Pavel Vejvanovský & Muzika v Barokním Příboře-Nové Objevy! Koncert barokních Nešpor tak bude završením naší dílny v Rychalticích-Hukvaldech, kterou už po šesté pořádáme v létě. Na Hukvaldech se v roce 1639 narodil významný kapelník, skladatel, vynikající trubač a muzikant, Pavel Josef Vejvanovský, který se v roce 1666 stal kapelníkem olomouckého biskupa Karla Liechtenstein-Castelcorna. Neuvěřitelnou pílí shromáždil, z velké části vlastnoručně opsal nebo koupil pro potřeby biskupské kapely ohromnou sbírku nejlepší dobové hudby, ze které jsme vybrali pro letošní dílnu a koncert opět skvosty. Jako veliké překvapení letos uvedeme jako novodobou premiéru několik nově objevených skladeb, které zněly kolem roku 1650 v barokním Příboře, ale možná právě i v Novém Jičíně. Zpívají a hrají účastníci Letní Dílny Dávné Muziky v Rychalticích-Hukvaldech, vede Michael Pospíšil.Místo konání: Kostel N. Trojice, Nový Jičín v sobotu 9.8.2014 v 18:00.

 

Nový Jičín - BLUES VEČER VE SLUNKU s kapelou Blue Sugar

V sobotu 9.8.2014 se přesuneme na zahradu Nového Slunce. S bluesovou kapelou Blue Sugar a jejími hosty strávíme pohodový večer. Nebude chybět dobré jídlo a dobré pivo. Začínáme v 19:00 a jednotné vstupné je 80,- Kč.

 

Frenštát pod Radhoštěm – HOP TROP

V sobotu 9.8.2014 od 19:30 vystoupí ve frenštátském autokempu trampská, folková a countryová hudební skupina Hop Trop, která existuje již od roku 1980 a od počátku své existence hraje v trojici: Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra. Od samotného počátku existence skupiny se jedná o velmi výrazné hudební uskupení, které u nás až doposud stále patří ke špičce ve všech výše uvedených hudebních žánrech.

 

Rožnov pod Radhoštěm – VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ

25. ročník multižánrového festivalu „Valašské folkrockování“ je po roce opět zde! V sobotu 9. srpna od 18.00 ožije amfiteátr Na Stráni v areálu Valašské dědiny a představí se zde zajímaví účinkující. Akci organizuje T klub - kulturní agentura.Během večera vystoupí Meky Žbirka s kapelou, Banjo Band Ivana Mládka či skupina Gipsy.cz. V jiné roli, než oblíbeného herce, se představí i Jiří Schmitzer. Akce se uskuteční v amfiteátru za každého počasí.

 

Ostrava – KONCERT Marka Ztraceného

Černá hvězda Cafe zve v sobotu 9. srpna 2014 od 21:00 na koncert populárního zpěváka Marka Ztraceného. Více na www.cernahvezda.com

 

Hukvaldy – HVĚZDY NAD HRADEM

Tuto sobotu 9.8.2014 se můžete těšit na noční program v areálu hukvaldského hradu. Během večera vystoupí Rytíři z Hückeswagen a k poslechu bude hrát dobová hudba Subulcus. Od 21:30 budou připraveny hvězdářské dalekohledy k pozorování noční oblohy spolu s odborným výkladem. Závěr večera bude patřit ohňové show. Více na www.janackovyhukvaldy.cz

 

Nový Jičín –ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI S PROVÁZKEM & KAPELOU PÍSKOMIL SE VRACÍ,

které se uskuteční v neděli 10.8.2014 od 15:00 v zahradě restaurace Nové Slunce

od 15:00 S Provázkem kolem světa
- společně procestujeme a proskáčeme téměř všechny světové kontinenty a snad se dočkáme i Pískomila
- zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi s Rodinným centrem Provázek

od 17:00 Pískomil se vrací …a jeho kapela do kapsy

Dovádivá koncertní show pro děti i rodiče. Kapela Pískomil se vrací hraje živou energickou hudbu, při které se nenudí ani rodiče. Čtyřčlenná parta, kterou nazývají „kapelou do kapsy“ dokáže vykouzlit na pódiu atmosféru pravého rockového koncertu a to i přes to, že jde o poloakustickou verzi bez bicích, kde se na pódiu nebojí s Pískomilem řádit i ti nejmenší. Písničky s vtipnými a nápaditými texty jsou zábavné, kladou důraz na interakci s dětmi a nenechají je v klidu sedět. Pískomil na koncertě naučí děti nový originální tanec, ukáže, jak se pořádně skáče do kaluží nebo jak správně fandit nejlepšímu kamarádovi. Členové této kapely se dříve podíleli na repertoáru i živých koncertech projektu Kašpárek v rohlíku.Vhodné pro děti od 2 do 11 let. Délka koncertu je 60 minut. Více na www.piskomilsevraci.cz

 

Štramberk – PROMENÁDNI KONCERT

Vsetínská folkrocková kapela v nové sestavě zahraje v neděli 10.8. od 15:30 v Národním sadě ve Štramberku.

 

Hranice - STANLEY´S DIXIE STREET BAND

Nenechte si ujít vystoupení Stanley´s Dixie Street Band v neděli 10.8.2014 od 16:00 v sadech Čs. Legií. Je jich pět a jmenují se Stanley's Dixie Street Band. Už slovo "street" v názvu naznačuje, že se kapela nesnaží hrát nějaký prokomponovaný jazz, ale klasický dixík, který vychází z počátku vzniku této muziky. Uskupení hraje bez aparatury, tedy pokud je to možné. Zpěv je akustický přes "hlásnou troubu", což je velice efektní. Více to kapele vyhovuje, jelikož tak vyniká stylovost žánru, který hraje a vzniká tím jedinečná zvuková archaičnost. V jejím repertoáru najdete veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues... Ať už se kapela postaví na pódium nebo na trávu, nepotřebuje žádné ozvučení, čehož hojně využívají především pořadatelé akcí, kterým jde o zachování dobové atmosféry. Pódiové podmínky a případné nazvučení kapely závisí na povaze akce a prostoru pro vystoupení.

 

Fulnek – POUTNÍCI

Netradiční koncert country legendy se uskuteční v neděli 10.8.2014 od 18:00 v kostele sv. Josefa ve Fulneku.

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
  • Obrázek č.9
  • Obrázek č.10
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl