Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na víkend 23.9.-25.9.2016

Frenštát pod Radhoštěm 23. 9. 2016 od 19:00 JAZZPRESSO

Hudební večer s frenštátskou pop-jazzovou kapelou.

Vstupné: dobrovolné

Místo konání: kavárna Fortissimo

 

 

Frenštát pod Radhoštěm 23. 9. 2016 od 19:00 SLUHA DVOU PÁNŮ

Místo konání: Těšínské divadlo

Vstupné: předprodej v TIC Frenštát pod Radhoštěm

 

 

Studénka 23. 9. 2016 od 21:00 DISKOTÉKA NA ZIMÁKU

Místo konání: Sportcentrum – Zimák

Vstupné: 50 Kč

 

 

Frýdek-Místek 23. 9. 2016 POSLECHOVKA OPENAIR

 

Komorním open airem s účastí frýdecko-místeckých DJs otevíráme druhou sezónu poslechových akcí, jejichž společnými jmenovateli budou vždy jednou za měsíc opět nová alternativní elektronická hudba na vinylech, produkce lokálních DJs i jejich hostů, výstavy hudebních plakátů, výtvarných artefaktů a videoprojekce v prostoru Zeleného baru Národního domu.

 

Místo konání: centrum města

Vstupné: zdarma

 

 

Rožnov pod Radhoštěm 23. – 25. 9. 2016 od 8:00 do 17:00 VALAŠSKÁ ZAHRADA A SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK

 

Na trzích se prezentuji zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy a Čech. Nakoupit můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je program pro děti i dospělé. Podzimní Valašská zahrada se rozšiřuje o Svatováclavský jarmark, který se zaměřuje na prodej…

Frenštát pod Radhoštěm 23. 9. 2016 od 19:00 JAZZPRESSO

Hudební večer s frenštátskou pop-jazzovou kapelou.

Vstupné: dobrovolné

Místo konání: kavárna Fortissimo

 

Frenštát pod Radhoštěm 23. 9. 2016 od 19:00 SLUHA DVOU PÁNŮ

Místo konání: Těšínské divadlo

Vstupné: předprodej v TIC Frenštát pod Radhoštěm

 

Studénka 23. 9. 2016 od 21:00 DISKOTÉKA NA ZIMÁKU

Místo konání: Sportcentrum – Zimák

Vstupné: 50 Kč

 

Frýdek-Místek 23. 9. 2016 POSLECHOVKA OPENAIR

Komorním open airem s účastí frýdecko-místeckých DJs otevíráme druhou sezónu poslechových akcí, jejichž společnými jmenovateli budou vždy jednou za měsíc opět nová alternativní elektronická hudba na vinylech, produkce lokálních DJs i jejich hostů, výstavy hudebních plakátů, výtvarných artefaktů a videoprojekce v prostoru Zeleného baru Národního domu.

Místo konání: centrum města

Vstupné: zdarma

 

Rožnov pod Radhoštěm 23. – 25. 9. 2016 od 8:00 do 17:00 VALAŠSKÁ ZAHRADA A SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK

Na trzích se prezentuji zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy a Čech. Nakoupit můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je program pro děti i dospělé. Podzimní Valašská zahrada se rozšiřuje o Svatováclavský jarmark, který se zaměřuje na prodej uzenin, sýrů, farmářských výrobků a krajových specialit. Nechybí ochutnávka destilátů a burčáku.

Místo konání: areál Sport campu

Vstupné: plné 50,-Kč/ zvýhodněné (studenti, senioři) 30,-Kč, děti do 6 let, doprovod ZTP – ZDARMA

 

Studénka 24. 9. 2016 od 15:00 CHARITATIVNÍ ZUMBAMARATON

Místo konání: Dělnický dům

Vstupné: 200 Kč (Prodej vstupenek u instruktorů, v IC Studénka, na Jarošově statku a v místě konání.)

 

Frýdek-Místek 24. 9. 2016 od 9:30 NÁDHERNÉ STOPY HISTORIE ANEB POZNEJ SOCHY, ERBY A BYSTY NAŠEHO MĚSTA

Vydejte se s průvodcem za sochami a erby, které se nacházejí ve Frýdku-Místku. Mnohé ze soch se již nenalézají na svém původním místě a tak se dozvíte, kde stály dříve, o jakého světce se jedná, kdy přibližně byla socha zhotovena a mnohé další informace.

Místo konání: Zámecké náměstí

Vstupné: zdarma

 

Rožnov pod Radhoštěm od 10:00 TEATRI – DIVADELNÍ FESTIVAL PRO DĚTI A DOSPĚLÉ

Program festivalu:

Masarykovo náměstí

10.00 - 10. 30 hodin - Ochutnávka divadelního festivalu Teatri - animace na chůdách - Divadlo Studna

Hudební altán

Od 14.40 hodin - hudební vstupy - žáci ZUŠ

Společenský dům

15.00 hodin - Divadlo Studna z Českých Budějovic - hra Kozlí muž

Komedie dell-arte o rohatém lakomci, roztoužené čarodějnici, zákeřných milencích a jednom nebohém kanibalovi. Příběh se inspiruje commedií dell`arte, zčásti pracuje s ustálenými typy dramatických postav a základním schématem. Je však přioděn do hávu středověké frašky. Pokud někdo nečeká závratné filozofické hloubky a psychologické sondy, což podtitul komedie rozhodně neslibuje, může se dočkat příjemného rozptýlení. Hrají: Alena Švecová-Kašparová, Pepíno Kašpar, Emil Navrátil, Petr Brožek. Vstupné s místenkou, první polovina sálu 120 Kč, druhá polovina sálu 100 Kč.

17.00 hodin - Ochotnické divadlo Chaos - MiniDrama z Valašské Bystřice - pohádka Drak Kruťák

Veselá pohádka na motivy Zdeňka Rosenbauma o strašlivém drakovi, který ale vůbec strašlivý nebyl. Příběh pro děti o tom, kterak přemoci draka jinak než silou. Hrají: Adéla Maráková, Míša Měrková/ Katka Richterová, Jan Vrbacký, Magda Cábová, Hana Jelenovičová/Kristýna Hanzlíková, Eliška Kratochvílová/Hanka Křenková, Bára Chovancová. Vstupné s místenkou, první polovina sálu 60 Kč, druhá polovina sálu 40 Kč.

19.00 hodin - Ochotnické divadlo Div.Och z Rožnova p. R. - hra Ivanin deníček

Komediální příběh ženy středního věku procházející citovou krizí. Autorskou hru napsala Drahomíra Guryčová.  Hrají: Drahomíra Guryčová, Milena Kohoutová, Pavla Němcová, Libor Holuša a Zbyněk Rohan. Vstupné s místenkou, první polovina sálu 120 Kč, druhá polovina sálu 100 Kč.

Venkovní pódium u Společenského domu

15.00 hodin - Divadlo Tramtarie z Olomouce - pohádka Hugo z hor

Veselé vyprávění o tom, jaké to je, když k vám domů tatínek přiveze z polární výpravy Yettiho, tedy sněžného muže! A jak se vlastně ten sněžný muž jmenuje? Hu- hu- Hugo! Autorská pohádka volně inspirovaná úspěšným televizním večerníčkem Rudolfa Čechury Sněžný muž Hugo. Hrají: Václav Stojan, Tereza Čápová, Petra Konev Čiháková. Bez vstupného.

17.00 hodin - Liga v improvizaci Valouny z Valašského Meziříčí - Improshow

I improvizace má svá pravidla ;) Buďte součástí tady a teď, vytvářejte situace podle svých představ, tvořte s námi. Bez vstupného.

18.30 hodin - Divadlo Studna z Českých Budějovic - pohádka O Všudybylovi

Pohádkář je člověk, jenž má dar vyprávět pohádky. Třeba tu od Hrubína o čarodějnici z temného lesa, jež svou vychytralostí polapila do svých sítí chamtivého krále i s jeho zvědavou dcerou. Vše musí dát do pořádku posel z nebes – Všudybyl. Díky němu princezna zkrotí svou zvědavost, čarodějnice pozná, co je odpuštění, a král pocítí lásku. A pokud dovolíte, i vám „Pepíno pohádkář“ pomůže leccos pochopit a pak se tomu třeba i zasmát. Hraje: Pepíno Kašpar. Bez vstupného.

Místo konání: Společenský dům

Vstupné: zdarma

 

Rožnov pod Radhoštěm 24. 9. 2016 od 09:00 PODZIM NA POLI A V CHALUPĚ

Tradiční podzimní práce, letos se zaměřením na zpracování a využití ovoce.

Místo konání: Valašská dědina, Valašské muzeum v přírodě

 

Hukvaldy 24. 9. 2016 UKÁZKY HISTORICKÉHO ŠERMU

Místo konání: hrad Hukvaldy

 

Kopřivnice 24. – 25. 9. 2016 ZABIJAČKOVÉ HODY

Katolický dům Lubina zve všechny na zabijačkové hody, kde zahraje skupina Koprock. Zároveň zve také na předpouťovou zábavu v sobotu 24. září od 20.00 hodin a pokud nebudete unaveni, tak v pondělí 26. září se pokračuje Krmášem.

Místo konání: Katolický dům, Lubina

Vstupné: 60 Kč

 

Kopřivnice 24. 9. 2016 od 8:30 PODZIMNÍ PINGPONGOVÝ MARATON

Osvětová beseda Vlčovice pořádá II. ročník turnaje NEREGISTROVANÝCH hráčů a hráček z Kopřivnice, Vlčovic, Lubiny a Mniší. V případě dostatečného počtu žen a/nebo dětí a mládeže do 18 let mezi účastníky, bude otevřena i samostatná kategorie "Ženy" a/nebo kategorie "Děti a mládež do 18 let". V případě nedostatečného počtu žen a dětí a mládeže do 18 let mezi účastníky, budou hrát všichni v jedné hlavní kategorii. Hraje se na 4 - 6 stolech (dle počtu účastníků a počtu kategorií). Zájemci odjinud nebudou do tohoto turnaje zařazeni - toto omezení bydliště neplatí pro kategorii "Děti a mládež do 18 let" a pro kategorii "Ženy". Celý turnaj je určen POUZE pro nikde NEREGISTROVANÉ hráče, registrovaní hráči (dle STIS) nebudou do turnaje zařazeni. Pálku, sálovou obuv a občerstvení s sebou !!!

Místo konání: Kulturní dům Vlčovice

Vstupné: 80 Kč muži (předem přihlášení) / 40 Kč ženy, děti a mládež (předem přihlášení) / 100 Kč (všichni předem nepřihlášení)

 

Frýdek-Místek 25. 9. 2016 od 8:30 LYSOHORSKÁ NEJ…ANEB CO JSTE JEŠTĚ NEVĚDĚLI

Komentovaný výstup s průvodcem na Lysou horu. Obujte boty a zažijte netradiční výstup s průvodcem na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Cestou k vrcholu se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii i o pověstech a užijete si dech beroucí výhledy, třeba až ke vzdáleným tatranským štítům.

Místo konání: Ostravice, lanové centrum Opičárna

Vstupné: 50 Kč, děti do 6 let zdarma

 

Příbor 25. 9. 2016 od 11:00 RESTAURANT DAY

Město Příbor zve všechny gurmány na slavnost dobrého jídla a pití. Pokud rádi vaříte, tak si připravte si své menu, navařte, napečte a otevřete si svou jednodenní restauraci. Pokud ale raději ochutnáváte, stačí přijít s miskou a lžičkou a vyzkoušet kulinářské umění ostatních.

Kuchaři, kteří se chtějí svými gurmánskými specialitami pochlubit, se musí předem přihlásit na tel. 608 424 702 nebo restaurantdaypribor@gmail.com.

Místo konání: Piaristická zahrada

 

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
  • Obrázek č.9
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl