Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na víkend 23.2.-25.2.2018

Pátek 23. 2.

 

Nový Jičín 23. 2. 2018 v 17:00 OSTROV SKYE – TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Turnaj v deskových hrách. Chladivé moře omývající písčité pláže a špičaté pahorky stoupající vysoko nad obzor - divoká krajina na západě Skotska uchvátí každého. Poklidné místní pastviny však mají drsnou minulost: 5 klanů tu po léta soupeřilo o nadvládu nad ostrovem. Každý z nich se snažil svým sokům uzmout ta nejlepší území a výhodně prodat ta nechtěná. V této hře se každý z vás stane klanovým náčelníkem, který buduje své panství. Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Dokážete se stát králem ostrova Skye? Ostrov Skye je hra, která osloví pokročilejší hráče. Hra vychází částečně z oblíbeného principu Carcassonne, ale je mnohem více strategická a plánovací. Hra Ostrov Skye vyhrála v anketě Spiel des Jahres 2016 v kategorii pro znalce.

Místo konání: SVČ Fokus

Vstupné: 50 Kč

 

Nový Jičín 23. 2. 2018 od 20:00 JAZZ KLUB & ROBERT BALZAR TRIO – JAZZ – Koncert

Robert Balzar Trio hraje od 2015 v novém složení Jiří Levíček - piano, Robert Balzar – kontrabas, Kamil Slezák - bicí. Hudba RBTria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů.

Místo konání: Klub Galerka

Vstupné: 150 Kč

 

Nový Jičín 23. 2. 2018 od 19:00 AC/CZ – Koncert nejlepšího revivalu AC/DC + RED HOT CHILLIES

Nejsvěžejší AC/DC revivalová kapela kritiky uznávaná jako nejlepší revival v ČR s hlavním protagonistou tohoto seskupení kytaristou Adamem Malíkem…

Pátek 23. 2.

 

Nový Jičín 23. 2. 2018 v 17:00 OSTROV SKYE – TURNAJ V DESKOVÝCH HRÁCH

Turnaj v deskových hrách. Chladivé moře omývající písčité pláže a špičaté pahorky stoupající vysoko nad obzor - divoká krajina na západě Skotska uchvátí každého. Poklidné místní pastviny však mají drsnou minulost: 5 klanů tu po léta soupeřilo o nadvládu nad ostrovem. Každý z nich se snažil svým sokům uzmout ta nejlepší území a výhodně prodat ta nechtěná. V této hře se každý z vás stane klanovým náčelníkem, který buduje své panství. Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Dokážete se stát králem ostrova Skye? Ostrov Skye je hra, která osloví pokročilejší hráče. Hra vychází částečně z oblíbeného principu Carcassonne, ale je mnohem více strategická a plánovací. Hra Ostrov Skye vyhrála v anketě Spiel des Jahres 2016 v kategorii pro znalce.

Místo konání: SVČ Fokus

Vstupné: 50 Kč

 

Nový Jičín 23. 2. 2018 od 20:00 JAZZ KLUB & ROBERT BALZAR TRIO – JAZZ – Koncert

Robert Balzar Trio hraje od 2015 v novém složení Jiří Levíček - piano, Robert Balzar – kontrabas, Kamil Slezák - bicí. Hudba RBTria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů.

Místo konání: Klub Galerka

Vstupné: 150 Kč

 

Nový Jičín 23. 2. 2018 od 19:00 AC/CZ – Koncert nejlepšího revivalu AC/DC + RED HOT CHILLIES

Nejsvěžejší AC/DC revivalová kapela kritiky uznávaná jako nejlepší revival v ČR s hlavním protagonistou tohoto seskupení kytaristou Adamem Malíkem alias Angus Young, který je také od ledna 2017 členem populární kapely ČECHOMOR. To je záruka parádní akce!!!

open od 19 hod, start od 20:30 hod

Místo konání: MC Drago

Vstupné: 150 Kč / 180 Kč (probíhá předprodej vstupenek v Informačním centru)

 

Kopřivnice 23. 2. 2018 od 19:00 DIVADLO: MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK

Hrají: Martin Kraus, Michaela Badinková, Daniel Rous a Dana Homolová

Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném výrobním podniku. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní, a jak se s nimi nedá žít, a stesky mužů o tom, že ženy se nedají pochopit, vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů. Jak to dopadne...?!?!

Místo konání: Kulturní dům

Vstupné: 340 Kč I. sektor / 300 Kč II. sektor

 

Kopřivnice 23. 2. 2018  od 19:30 PLES DENNÍHO STACIONÁŘE KOPRETINA  

K tanci a poslechu zahraje skupina MARAS. Vystoupí: Taneční skupina Faridah, absolventky ZUŠ Zdeňka Buriana Kopřivnice. Vstupenky jsou k zakoupení u pracovníků denního stacionáře Kopretina.

Místo konání: Katolický dům

Vstupné: 150 Kč

 

Kopřivnice 23. 2. 2018 ve 20:00 KYTAROVÉ DUO: RUDY HORVAT & RADIM PŘIDAL

Zazní instrumentální úpravy populárních písní, ale také jazzové standardy i autorské skladby, to vše s osobitým rukopisem obou kytaristů a úctou k hudebním vzorům, jako jsou Bill Frisell či Pat Metheny.

Místo konání: Kavárna Vila (bývalé loutkové divadlo)

Vstupné: dobrovolné

 

Odry 23. 2. 2018 v 17:00 VČELAŘSKÉ SETKÁNÍ

Zveme včelaře a zájemce o včelařskou tématiku na Včelařské setkání tentokrát na téma "Šlechtění včelstev, Včelaření v Rakousku a Bavorsku". Přednáší Ing. Pavel Cimala

Místo konání: Kavárna Dělnického domu

 

Bílovec 23. 2. 2018 v 19:30 NÁŠ BÍLOVECKÝ PLES

Výtěžek věnuje Bílovecká patnáctka opět na dobročinné účely.

Místo konání: Dům kultury

 

Valašské Meziříčí 23. 2. 2018 od 20:00 LAST VALENTINE PUNK SESSION

Povalentýnská punk session, ideální dárek pro tvou přítelkyni, kamaráda, babičku, trenéra, pana učitele, vegetariány a zlatíčkové lidi. Bude to večer plný skvělé muziky, smíchu, lásky, přátelství, jak na pódiu, před pódiem, v backstagi, tak i u baru.

ŇUŇU

Brněnská kapela, která se ve Valmezu představí vůbec poprvé živě, avšak jejich motto "Poslouchej ŇUŇU" už Valmezu není úplně cizí (viz stoly v Přístavu!). Polemizují na hranici punku a rock'n'rollu s riffy Jimiho Hendrixe.

Outsider

Místní 90's punk-rock alla Valašský Greenday pro chudé. V jednoduchosti je krása, jejich živelné koncerty jsou toho jasným důkazem! Na basu jim hraje král, zemřel král, ať žije král!

Our Atlantic

Mladá kapela (wannabe all stars Morava), která zkouší zásadně na koncertech. Zabývají se emocionálním pop-punkem. V čele charismatický frontman Jirka Drtil a jeho taneční skupina.

Criminal Colection

Legenda českého pop-punku, asi netřeba představovat. Na kontě několik desek a zahraničních tour. Při jejich show zpívá nejeden fanoušek, jejich tvorba takřka zlidověla. Určitě dají ještě jednu!

Místo konání: M-klub

 

Frýdek-Místek 23. 2. 2018 od 20:00 MICHAL PAVLÍČEK  & MONIKA NAČEVA

Monika Načeva je žena mnoha tváří. Vždycky se na chvíli ztratí, umlčí hlas, aby mohla za čas vyrazit dech novou tváří svého hudebního projevu. Její aktuální muzikantská podoba, kterou sdílí s Michalem Pavlíčkem je krásná, plná pocitů a zároveň neskutečně silná a razantní.

Akustický gig Načeva + Pavlíček je postaven na průřezu tvorby Načevy i aktuálních skladeb z poslední desky. V tomto pojetí nejvíce vyzní silné texty Jáchyma Topola, otevřený emocionální výraz Načevy a Pavlíčkova nezaměnitelná kytara.

Předkapela Hana Kopřivová a host Marcela Kučová.

Otevření klubu 19.00 hod.

Hana Kučová & Marcela Kučová 20.00 hod.

Michal Pavlíček & Monika Načeva 21.30 hod.

Místo konání: Hudební klub STOUN

Vstupné: 200 Kč

 

Frenštát pod Radhoštěm 23. 2. 2018 v 18:00 MONGOLSKO, JAK SE O NĚM NEMLUVÍ

Přednáší Ondřej Krutil a Václav Pecina.

Místo konání: Kulturní dům, Tichá

 

Frenštát pod Radhoštěm 23. 2. 2018 v 19:00 XVI. HASIČSKÝ PLES

Ples SDH Trojanovice, občerstvení, k tanci a poslechu hraje DUO KIWI, tombola

Místo konání: Hotel Beskyd, Trojanovice

Vstupné: s místenkou 120 Kč

 

Frenštát pod Radhoštěm 23. 2. 2018 v 19:00 TĚŠÍNSKÉ DIVADLO - MORÁLKA PANÍ DULSKÉ

Měšťanská rodina, které vládne rukou, pevnou až despotickou, paní Dulská. Její jedinou slabostí je syn Zbyšek, který uniká jejímu vlivu v pochybných nočních podnicích s pochybnými ženami. Ve snaze zabránit Zbyškovu zhýralému životu, najme paní Dulská hezkou služebnou Hanku. Vzniklá zápletka odhaluje pokrytectví, falešnou morálku a ukazuje opravdové charaktery jednajících postav

Místo konání: kino

 

Rožnov pod Radhoštěm 23. 2. 2018 od 19:00 HUDEBNÍ FUJARÉ #1 – VRBOVSKÍ VÍŤAZI (SK) & GAJDOŠI Z KOPANIC

Dvojkoncert hudobno-pracovnej alternatívy zo Slovenska a tradiční gajdošské muziky z Moravských Kopanic. – Fujaré zahajuje již třetí ročník hudebního pořadu unikátních setkávání muzikantů rozmanitých žánrů s folklórními inspiracemi ve 3. Etáži.

Místo konání: 3. Etáž (budova Stroza, Bezručova 663, v areálu bývalé továrny Loana)

 

Hranice 23. 2. 2018 od 20:00 HASIČSKÝ PLES HRABŮVKA

Sbor dobrovolných hasičů Hrabůvka zve na tradiční Hasičský ples, který se bude konat v pátek 23. února od 20:00 hodin v Kulturním domě v Hrabůvce. K poslechu i tanci zahraje hudební skupina MultiSins. Těšit se můžete na bohatou tombolu a občerstvení.

Místo konání: Kulturní dům, Hrabůvka

Vstupné: 80 Kč

 

Sobota 24. 2.

 

Nový Jičín 24. 2. 2018 od 20:00 TANEČNÍ VEČER – V retro stylu 80. a 90. Let

Další pokračování tanečních večerů v MusiClub Drago, tentokrát s česko-slovenskými hity od 80 let do současnosti.

open od 20 hod, start od 21 hod

Místo konání: MC Drago

Vstupné: 50 Kč

 

Nový Jičín 24. 2. 2018 od 20:00 THE FLASH ! (POLSKO) – PUNK-JAZZ CO VÁS ZVEDNE ZE sedadel – Koncert

Punk-jazzoví The Flash! vznikli v roce 2014 v Krakově z iniciativy Slawka Pezdy. Soubor je složen následovně: Slawek Pezda (tenor saxofon), Kuba Dworak (baskytara) a Max Olszewski (bicí). Formace hraje především své vlastní skladby (skládá převážně Slawek). Flash! experimentují se soundem na pomezí akustické a elektrické hudby a jdou originální a nekonvenční cestou. Jejich hudba je mixem punku, jazzu, rocku, noise, drum´n´bassu, free jazzu a kolektivní improvizace.

Místo konání: Klub Galerka

Vstupné: 120 Kč

 

Příbor 24. 2. 2018 v 19:00 HASIČSKÝ PLES

K tanci a poslechu hraje kapela YPSILON. 

Místo konání: Kulturní dům

 

Rožnov pod Radhoštěm 24. 2. 2018 od 10:00 do 11:00 KAŠPÁREK VE SLUNEČNÍM ZÁMKU

Městská knihovna Rožnov a loutkové divadlo Rolo vás srdečně zvou na premiérovou pohádku "Kašpárek ve slunečním zámku".

Místo konání: Městská knihovna

 

Valašské Meziříčí 24. 2. 2018 od 20:00 PUDING PANÍ ELVISOVEJ

Puding pani Elvisovej (PPE) je slovenská elektro-indie-popová kapela.

V květnu 2015 skupina vydala svůj nový, v pořadí čtvrtý album „Tektonická platňa“ a oběhla slovenské kluby v rámci vyprodaného Ľudovít Tour spolu s kapelou Billy Barman.

V roce 2010-2012 získali PPE na Radio_Head Awards třikrát za sebou ocenění Nejlepší koncertní kapela roku, v roku 2011 s písničkou Astoria také Singl roku!

Místo konání: M-klub

 

Hranice 24. 2. 2018 od 14:00 DĚTSKÝ KARNEVAL HRABŮVKA

Dětský karneval v Hrabůvce se bude konat v sobotu 24. února od 14:00 hodin v sále kulturního domu. Občerstvení zdarma pro děti bude zajištěno

Místo konání: Kulturní dům, Hrabůvka

Vstupné: dobrovolné

 

Hranice 24. 2. 2018 v 17:00 WORKSHOP: KRITICKÉ MYŠLENÍ A ČTENÍ

Spolek Živé Hranice, z.s. pořádá workshop na téma Kritické myšlení a čtení. Tento seminář se bude konat v sobotu 24. února od 17:00 do 19:00 hodin. Praktický workshop bude veden Markem Hlaváčem.

Místo konání: Karnola

Vstupné: zdarma

 

Hranice 24. 2. 2018 v 18:00 BEZKONTAKTNÍ ŽENY

Představení Divadla Tyl Drahotuše. Očekávaná premiéra nové hry je na spadnutí. Ještě doladit drobnosti a jdeme mezi vás. Nenechte si ujít, bude to stát za to!!!

Místo konání: Velká, Sokolovna

Vstupné: dobrovolné

 

Neděle 25. 2.

 

Nový Jičín 25. 2. 2018 v 16:00 BASKETBAL NOVÝ JIČÍN – PÍSEK

Basketbalový klub Nový Jičín zve všechny fanoušky a příznivce basketbalu na utkání 1.ligy mužů. Na domácí palubovce přivítáme družstvo Sokol Písek.

Místo konání: Basketbalová sportovní hala

 

Kopřivnice 25. 2. 2018 v 15:30 NEDĚLNÍ POHÁDKA: DIVADLO STUDNA – PYŠNÁ PRINCEZNA

Notoricky známý evergreen o potrestané pýše v provedení, jaké si lze jen těžko představit. Zdánlivě obyčejná skříň coby „leporelo“, neustále překvapující novými vývrhy postav, prostředí a situací. Šašek a Šašena, jenž bránici divákovu pečlivě lechtají jako vtipní kormidelníci děje. A konečně Míroslav, Krasomila a další hvězdy pohádkového nebe tentokráte v lipové podobě.

Místo konání: Kinosál Kulturního domu

Vstupné: 50 Kč
 

Kopřivnice 25. 2. 2018 v 19:00 PŘEDJARNÍ KONCERT: MĚSTSKÝ DECHOVÝ ORCHESTR

Dirigují: Pierre Scotto a Martin Maléř.

Sólisté: Simona Dudková (housle), Michal Valenta (tuba), Lenka Krompolcová a Zdeněk Matula (zpěv).

Místo konání: Kulturní dům

Vstupné: 80 Kč, děti do 15 let 10 Kč

 

Frenštát pod Radhoštěm 25. 2. 2018 od 17:00 do 19:00 BESEDA O PROJEKTU 20 NEJVYŠŠÍCH VRCHOLŮ ČR

Beseda o naší pouti na 20 nejvyšších vrcholů ČR. O tom, co se povedlo a nepovedlo. A navíc premiéra dokumentu mapujícího naši cestu od KresyProduction. Určitě se zastavte, bude to rychlé a šťavnaté.

Místo konání: Čajovna Magnolia

 

Hranice 25. 2. 2018 od 15:00 JEŽEK A SNĚHULÁK

Kamarádství, společné zážitky a dobrodružství jsou motivem pohádky o ježkovi a sněhulákovi, která se odehraje v neděli 25. února v 15:00 hodin v Zámeckém klubu.

Napětí i veselé historky, kterými naši kamarádi prochází, dětem přiblíží něco málo ze života v lese, trochu z koloběhu přírody a hodně o meziježkovo-sněhuláckých vztazích. Děti tak poznají, že rozdíly v tělesné stavbě a příslušnosti k druhu nehrají v dobrém kamarádství roli, opravdoví kamarádi se tolerují i se svými nedostatky. Není nad bourání předsudků a strachu z jinakosti pohádkovým příběhem a nenásilnou veselou cestou. Loutkové představení je určeno pro děti od 3 let i celou rodinu.

Místo konání: Zámecký klub

Vstupné: 50 Kč

 

Valašské Meziříčí 25. 2. 2018 v 19:30 THE FLASH! (PL)

Výjimečný, originální a nekonvenční punk-jazz, co vás zvedne ze sedadel.

Punk-jazzoví The Flash! vznikli v roce 2014 v Krakově z iniciativy Slawka Pezdy. Soubor je složen následovně: Slawek Pezda (tenor saxofon), Kuba Dworak (baskytara) a Max Olszewski (bicí). Formace hraje především své vlastní skladby (skládá převážně Slawek). Flash! experimentují se soundem na pomezí akustické a elektrické hudby a jdou originální a nekonveční cestou. Jejich hudba je mixem punku, jazzu, rocku, noise, drum´n´bassu, free jazzu a kolektivní improvizace. Vzhledem k jejich vysokému koncertnímu nasazení (vždy hrají doslova „jako o život“) a sdělnosti jejich verze fúze různých hudebních žánrů je trio atraktivní pro poměrně široké posluchačské spektrum, od malých jazzových klubů po velké rockové festivaly Navíc Flash! jsou svou hudbou i obsazením (trio bez harmonického nástroje) výjimeční i ve středoevropském kontextu. Seskupení skončilo druhé ve finále 38. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu mladých jazzových hudebníků "Jazz Juniors" v Krakově v roce 2015. V prosinci 2016 vydali u košické Hevhetie své debutové album nazvané "Siła". A je to opravdu síla…

Místo konání: S-klub

Obrázek č.1
 • Obrázek č.2
 • Obrázek č.3
 • Obrázek č.4
 • Obrázek č.5
 • Obrázek č.6
 • Obrázek č.7
 • Obrázek č.8
 • Obrázek č.9
 • Obrázek č.10
 • Obrázek č.11
 • Obrázek č.12
 • Obrázek č.13
 • Obrázek č.14
 • Obrázek č.15
 • Obrázek č.16
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl