Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na víkend 12.1.-14.1.2018

PÁTEK 12. 1.

 

Kopřivnice 12. 1. 2018 od 20:00 JAZZ SESSION

Seance místního vokalisty Martina Galii s vynikajícími jazzovými hudebníky.

Místo konání: Společenský sál Vily Machů (bývalé loutkové divadlo)

Vstupné: dobrovolné

 

Hranice 12. 1. 2018 v 19:00 CHLAPEC A HVĚZDA

Muzikál Chlapec a hvězda, který musel být z důvodu zranění hlavního hrdiny přesunut, se uskuteční 12. ledna 2018 v 19:00 hodin v Divadle Stará střelnice v Hranicích.

Místo konání: Divadlo Stará střelnice

Vstupné: předprodej v CK Bonton

 

Frýdek-Místek 12. 1. 2018 v 19:00 TANČÍRNA: NOVOROČNÍ PLES

Tančírna ve slavnostnějším duchu s živou hudbou. Přijďte si užít plesovou atmosféru. Večerem provází Jana Šodková, k tanci hraje skupina TriCo. Výjimečně končíme hodinu po půlnoci.

Místo konání: Národní dům

Vstupné: 100 Kč/ 150 Kč na místě

 

Frýdek-Místek 12. 1. 2018 od 20:00 23. NAROZENINOVÝ PLES

23. NAROZENINY KLUBU. DRESS CODE: BLACK AND WHITE LIVE BAND, DJS A OBČERSTVENÍ.

Místo konání: Hudební klub STOUN

 

Frýdek-Místek 12. – 14. 1. FESTIVAL CYKLOCESTOVÁNÍ

Tradiční a originální cestovatelský festival Cyklocestování ve Frýdku-Místku se uskuteční již po dvanácté na plátně a v prostorách Nové scény Vlast. Prostřednictvím besed, promítání, filmů a workshopů se můžete vydat s cestovateli na kolech do různých koutů světa.

Hlavním programem bude projekce neuvěřitelného dobrodruha Matěje Balgy, který se před pár měsíci vrátil z…

PÁTEK 12. 1.

 

Kopřivnice 12. 1. 2018 od 20:00 JAZZ SESSION

Seance místního vokalisty Martina Galii s vynikajícími jazzovými hudebníky.

Místo konání: Společenský sál Vily Machů (bývalé loutkové divadlo)

Vstupné: dobrovolné

 

Hranice 12. 1. 2018 v 19:00 CHLAPEC A HVĚZDA

Muzikál Chlapec a hvězda, který musel být z důvodu zranění hlavního hrdiny přesunut, se uskuteční 12. ledna 2018 v 19:00 hodin v Divadle Stará střelnice v Hranicích.

Místo konání: Divadlo Stará střelnice

Vstupné: předprodej v CK Bonton

 

Frýdek-Místek 12. 1. 2018 v 19:00 TANČÍRNA: NOVOROČNÍ PLES

Tančírna ve slavnostnějším duchu s živou hudbou. Přijďte si užít plesovou atmosféru. Večerem provází Jana Šodková, k tanci hraje skupina TriCo. Výjimečně končíme hodinu po půlnoci.

Místo konání: Národní dům

Vstupné: 100 Kč/ 150 Kč na místě

 

Frýdek-Místek 12. 1. 2018 od 20:00 23. NAROZENINOVÝ PLES

23. NAROZENINY KLUBU. DRESS CODE: BLACK AND WHITE LIVE BAND, DJS A OBČERSTVENÍ.

Místo konání: Hudební klub STOUN

 

Frýdek-Místek 12. – 14. 1. FESTIVAL CYKLOCESTOVÁNÍ

Tradiční a originální cestovatelský festival Cyklocestování ve Frýdku-Místku se uskuteční již po dvanácté na plátně a v prostorách Nové scény Vlast. Prostřednictvím besed, promítání, filmů a workshopů se můžete vydat s cestovateli na kolech do různých koutů světa.

Hlavním programem bude projekce neuvěřitelného dobrodruha Matěje Balgy, který se před pár měsíci vrátil z cesty na kole kolem světa a zažil spoustu „šíleného“ dobrodružství.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Marka Sovy, který se svým tatínkem došlapal z Olomouce až na íránský Dámavand. Skvělý vypravěč-důchodce Broňa Nágel povypráví o tom, jak kromě sedmdesátky věku má na svém kontě i 70 000 ušlapaných kilometrů na lehotříkolce.  Tradičně nebudou chybět ani Stillerovi, kteří Vám představí legendární evropskou cyklostezku Alpe Adria. A to není vše – na retrokolech Favorit a Liberta se podíváme z Čech až do Chorvatska či Norska! Je tedy na co se těšit.

Festival pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory příspěvkové organizace Národní dům Frýdek-Místek, která je spolupořadatelem akce.

 

Valašské Meziříčí 12. 1. 2018 od 19:00 LONGFORMY

Špička českého improvizačního divadla staví příběh přímo před divákem.

Longformy jsou projektem několika zkušených pražských hráčů české Improligy, kteří se už několik let věnují strukturovaným improvizačním představením, v kterých se snaží rozehrát delší příběhy s o poznání větším důrazem na příběh, charaktery postav, vztahy mezi nimi a humor i "na druhou signální".

Co konkrétního se na podiu odehraje, záleží jak na momentálních nápadech a souhře improvizátorů, tak i na impulsech od diváků. Ostřílení improvizátoři hrající delší příběhy na vaše téma. Humor, charakter, vztahy. Originalita a autentičnost.

Hrají: Michaela Puchálková, Ivo Machalík, Jakub Troják, Jan Heyrovský, Michal Krupík

Místo konání: M-klub

 

Frenštát pod Radhoštěm 12. – 14. 1. 2018 LEDOVÉ SOCHY

Místo konání: Pustevny

Vstupné: zdarma

 

SOBOTA 13. 1.

 

Kopřivnice 13. 1. 2018 od 19:00 CESTY IVO ŠMOLDASE

Zábavný pořad básníka, scénáristy, překladatele, moderátora a také vtipného glosátora Ivo Šmodase, ve kterém vypráví historky ze života, glosuje aktuální dění u nás a najde si i čas, aby odpověděl na dotazy diváků.

Místo konání: Velký sál, Kulturní dům

Vstupné: 200 Kč, abonentí divadelního předplatného 150 Kč (předprodej v TIC Kopřivnice)

 

Bílovec 13. 1. 2018 v 14:00 LITERÁRNÍ BESEDA S JIŘÍM MARŠÁLKEM

Jiří Maršálek zabrousil do světa psaní už na základní škole, kde svého učitele těšil vynikajícími slohovými pracemi. Spisovatelem se však stal až poté, co přišel o zrak. Dnes je autorem několika knih, a to převážně humorně laděných. Na konci besedy vystoupí nevidomý student Janáčkovy konzervatoře a bílovecký rodák Martin Kubíček.

Místo konání: Městská knihovna

Vstupné: 30 Kč dospělí, 15 Kč děti

 

Štramberk 13. 1. 2018 v 17:00 ŠTRAMBERSKÉ PYRÉ

První ročník netradičního multižánrového festivalu „Štramberské pyré“. Nejedná se o festival v tradičním slova smyslu. Na začátku byla myšlenka neformálního setkání spřátelených muzikantů a divadelníků, která postupně i díky podpoře města vyrostla v pestrý komponovaný večer. Během něj si přijdou na své milovníci folku, world music, klezmeru, interaktivního divadla i hudebních experimentů. Vystoupí hosté z celé republiky, po jejich boku se ale představí také štramberští muzikanti. Koncerty se navíc budou částečně prolínat, umělci si budou vzájemně hostovat, takže se můžeme těšit i na nečekané kombinace a „cross-overy“. Program stále ještě kvasí a možná se dočkáme dalších překvapení. Festival zahájí brněnsko-štramberský divadelní soubor Kufr a kohout s představením pro děti a jejich rodiče „Příběhy ze Země cedrů“. Během vypravěčského představení s velkou dávkou muziky jsou diváci aktivně zapojováni do děje. Folková zpěvačka Evamore z nedalekého Příbora přednese své písně v doprovodu stálice kopřivnické alternativní scény Tomáše „Njumena“ Nováčka. Naopak až ze švédského Stockholmu přijede původem polskočeská písničkářka Beata Bocek, nominovaná v roce 2012 na cenu Anděl v kategorii world music. Ondra Bulla je známý především jako kytarista, saxofonista a frontman nadějné valmezské jazzrockové kapely The Dust. Na Štramberském pyré vystoupí se svým experimentálním sólovým projektem. Štramberský Děvětsil se dal dohromady po dlouhé šestnáctileté pauze. Hraje starou hudbu – renesanční anonymy doplněné irskými i skotskými tanci a využívá mimo jiné i repliky historických nástrojů. Naproti tomu novopečený štramberák Tomáš Háček (občanským jménem Tomáš Hubáček), který obvykle vystupuje se skupinami Listolet a HUSO, má rád experimenty se zcela nehudebními objekty – staví zvukové instalace a pro Štramberské pyré plánuje koncert na plechový kýbl. Sled hudebních vystoupení zpestří představení improvizačního divadlo. Tým složený speciálně pro Štramberské pyré z improvizátorů ze souborů napříč republikou sehraje současně premiéru i derniéru představení, které vznikne na místě podle přání diváků. Festival završí pražská formace Der Šenster Gob, která projela se svým repertoárem Evropu ve vlastnoručně zbudovaném obytném autě. Nyní s ním zavítají i do Štramberku a roztančí publikum směsí balkánských, romských a židovských písní. Muzika i divadlo, přespolní i místní, folk i folklor, to je Štramberské pyré, novoroční kulturní mišmaš na naší „hoře ze šnečích ulit“.

Místo konání: Kulturní dům

Vstupné: 100 Kč

 

Hranice 13. 1. 2018 od 14:00 DĚTSKÝ KARNEVAL

Galerie M+M v Hranicích zve všechny děti na dětský karneval plný zábavy, hudby, tance, her, tanečních vystoupení a tomboly.

Místo konání: Galerie M+M

Vstupné: dobrovolné

 

Rožnov pod Radhoštěm 13. 1. 2018 v 19:00 PAPUČOVÝ BÁL

Jedná se o tradiční Papučový bál pořádaný Souborem písní a tanců Javořina.

Místo konání: Hotel Energetic

Vstupné: civil 120 Kč, krojovaní 100 Kč, papučovaní 120 Kč s překvapením

 

Valašské Meziříčí 13. 1. 2018 ve 20:00 39. BAČOVSKÝ BÁL

Místo konání: Kulturní dům, Hrachovec

Vstupné: 100 Kč, krojovaní 80 Kč

 

NEDĚLE 14. 1.

 

Odry 14. 1. 2018 v 15:00 KARNEVALOVÉ TANCOVÁNÍ S HONZOU ONDEREM

Místo konání: Dělnický dům

Vstupné: 70 Kč dospělí, 50 Kč děti

 

Valašské Meziříčí 14. 1. 2018 v 14:00 ANIČKA A LETADÝLKO - KILL WILL - LOUTKOVÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI + WORKSHOP

William S. je nejslavnější světový dramatik. Ale stal se mu malér! Ztratilo se mu jeho plnicí pero. Teď se pero toulá světem a vypráví příběhy dětem. 

Režie: Anička Duchaňová
Dramaturgie:  Petr Pola
Hudební spolupráce: Michal Ň. Jablkoň 
Hraje: Anička Duchaňová

Délka představení: 45 min. Po představení bude následovat workshop s tvůrci.

Místo konání: Muzejní a galerijní centrum

Vstupné: 100 Kč (předprodej v TIC)

 

Valašské Meziříčí 14. 1. 2018 v 16:00 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY 100+ JEDNO DÍLO ZE SBÍRKY KRAJSKÉ GALERIE VE ZLÍNĚ

Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou galerie a autorkou výstavy Mgr. Pavlínou Pyšnou. Přijďte se podívat na výtvarné exponáty 19. a 20. století, které jsou jinak uloženy v depozitu a nejsou k vidění na veřejnosti.

Místo konání: Muzejní a galerijní centrum

Vstupné: 50 Kč/ 20 Kč

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
  • Obrázek č.9
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl