Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na pátek, sobotu a neděli

Nový Jičín – NOVOJIČÍNSKÝ JARMARK

V pátek dne 15. srpna proběhne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně další Novojičínský jarmark s doprovodným programem. Tentokrát "2. prázdninový", kde bude možnost zakoupit cukrovinky, perníčky, trdelník, bublifuky a suvenýry z keramiky, dřeva, bižuterie, šperky, knihy, květiny a spoustu dalších věcí.

 

Nový Jičín - POP STARS revival: Abba + Boney M + The Beatles + Bee Gees + Robbie Williams

Když revival, tak dobrý revival! Když revival na náměstí, tak proč ne hned 5 stars najednou! Těchto 5 revivalových skupin budete mít jedinečnou šanci vidět ve dvouhodinové nepřetržité show, kde nebudou chybět kostýmy ani vše, co k pořádné show patří! Můžete se přesvědčit v pátek 15.8.2014 od 20:00.

 

Hradec nad Moravicí  - HRADY CZ

Velká hudební událost Opavska.  Známý a hojně navštěvovaný festival Hrady CZ odstartuje už tento pátek 15. 8. a potrvá až do sobotní noci 16.8.2014. Na Hradci letos poprvé vystoupí třeba Wanastowi vjecy nebo Olympic. Nebude chybět ani Rytmus, Xindl X, Sto zvířat, Abraxas, Visací zámek, Vypsaná fixa a vycházející hvězda Adam Mišík. Návštěvníci se však můžou těšit i na festivalové klasiky jako jsou Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Divokej Bill, Monkey Business nebo Horkýže slíže.

 

Vsetín - GULAŠFEST

Vsetín letos oslaví v pořadí  již pátého gulášového krále. V areálu u Sandriku se ve dnech 15. – 17. srpna uskuteční již tradiční Vsetínský Gulášfest. V sobotu 16. srpna tak proběhne již pátá korunovace a předání pomyslného žezla…

Nový Jičín – NOVOJIČÍNSKÝ JARMARK

V pátek dne 15. srpna proběhne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně další Novojičínský jarmark s doprovodným programem. Tentokrát "2. prázdninový", kde bude možnost zakoupit cukrovinky, perníčky, trdelník, bublifuky a suvenýry z keramiky, dřeva, bižuterie, šperky, knihy, květiny a spoustu dalších věcí.

 

Nový Jičín - POP STARS revival: Abba + Boney M + The Beatles + Bee Gees + Robbie Williams

Když revival, tak dobrý revival! Když revival na náměstí, tak proč ne hned 5 stars najednou! Těchto 5 revivalových skupin budete mít jedinečnou šanci vidět ve dvouhodinové nepřetržité show, kde nebudou chybět kostýmy ani vše, co k pořádné show patří! Můžete se přesvědčit v pátek 15.8.2014 od 20:00.

 

Hradec nad Moravicí  - HRADY CZ

Velká hudební událost Opavska.  Známý a hojně navštěvovaný festival Hrady CZ odstartuje už tento pátek 15. 8. a potrvá až do sobotní noci 16.8.2014. Na Hradci letos poprvé vystoupí třeba Wanastowi vjecy nebo Olympic. Nebude chybět ani Rytmus, Xindl X, Sto zvířat, Abraxas, Visací zámek, Vypsaná fixa a vycházející hvězda Adam Mišík. Návštěvníci se však můžou těšit i na festivalové klasiky jako jsou Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Divokej Bill, Monkey Business nebo Horkýže slíže.

 

Vsetín - GULAŠFEST

Vsetín letos oslaví v pořadí  již pátého gulášového krále. V areálu u Sandriku se ve dnech 15. – 17. srpna uskuteční již tradiční Vsetínský Gulášfest. V sobotu 16. srpna tak proběhne již pátá korunovace a předání pomyslného žezla krále Vsetínského Gulášfestu. Ještě než ale gurmánská slavnost v sobotu vypukne, ožije v pátek celý areál pořádným bigbítovým nářezem. Těšit se můžete na domácí legendu kapelu CIMENT, Shape The Cat a rockovou zábavu, kterou až do půlnoci protáhnou vsetínští Hard2Say. V pátek samozřejmě nebude chybět guláš z kotle, který připraví ocenění kuchaři z minulých ročníků.

 

Rožnov pod Radhoštěm - VANDAALFEST Open Air 2014

Festival pro příznivce metalové hudby. Jedná se o letní verzi klubového VanDaalFestu, který se koná každé jaro a podzim. Letní nástupce přináší rovnou dva dny nabité energické hudby v podání sedmnácti kapel z celé Evropy. Od pátku 15. 8. do neděle 17.8. v areálu Střelnice – Dolní Paseky.

 

Rožnov pod Radhoštěm – STARODÁVNÝ JARMARK

V sobotu a neděli 16. – 17. srpna se na půdě Valašského muzea v přírodě uskuteční Starodávný jarmark. Bohatý program je připraven pro malé i velké - vystoupení skupin historického šermu, loutkové divadlo pro děti, minicirkus, fotoateliér, astrolog, zajímavý hudební doprovod – například v sobotu od 14.30 vystoupí Pavel Žalman Lohonka a k dobré pohodě po oba dva dny bude vyhrávat flašinetář a táborští Pouličníci.

 

 

Štramberk – KLADIVEM SEM, KLADIVEM TAM

Sympozium uměleckých kovářů na Trúbě a hradní grilování - dvoudenní kovářské sympozium 16.8. – 17.8.2014 doplněné o historické hody. Oslava dovednosti mistrů kovářského umění. Večerní promítání pod Trúbou. Jarmark domácích výrobků.

 

NEJEN S KOČÁRKY NA LYSOU

Pro všechny zájemce a milovníky přírody se v neděli 17. srpna 2014 již po třinácté uskuteční hromadné vytlačení nejen kočárků (samozřejmě včetně potomků) na nejvyšší horu Beskyd. Půjdeme po 8,5 km dlouhé kvalitní asfaltové silničce, která vede z Papežova až na vrchol Lysé a auta na ni mají zákaz vjezdu. V chatě na vrcholu bude možnost občerstvení a přebalení účastníků. Start v 10:00 v Papežově. Více informací na  www.cyklocestovani.cz/kocarky-na-vrcholy/lysa-hora/

 

Hukvaldy – SOKOLNICTVÍ NA HRADĚ

Tuto sobotu 16.8.2014 ve 12:00, 14:00 a 16:00 se můžete těšit na sokolnické ukázky dravého ptactva v areálu hukvaldského hradu.

 

Jeseník nad Odrou – SLAVNOST OBCE

Obec Jeseník nad Odrou zve na slavnost, která se koná od pátku 15. 8. 2014 do neděle 17. 8. 2014. Hlavní program se uskuteční v sobotu 16. 8. 2014 od 16.00 hodin.

 

Suchdol nad Odrou – PONY EXPRESS

30. ročník Pony expressu v areálu Sokolák u nádraží v sobotu 16.8.2014 od 12:00. Více informací na www.ponyexpress.cz

 

Frenštát pod Radhoštěm – SWINGTIME BAND

Swing Time Band se zabývá autentickou interpretací populární hudby od počátku let třicátých až do pozdních let padesátých. Repertoár orchestru je postaven především na skladbách významných interpretů své doby jakými byli například Glenn Miller, Benny Goodman, Les Brown, Count Basie či Frank Sinatra. K dobovému zvuku orchestru přispívá nejen velmi důkladné nastudování partitur, ale také výkony našich sólistů a zpěváků. V sobotu 16. srpna od 19:00 na náměstí, vstup zdarma.

 

Starý Jičín - KONCERT PAVLA DOBEŠE

Přijďte si v sobotu 16. srpna od 20:00 užít krásný letní večer na hradě Starý Jičín a zanotovat staré hity písničkáře a muzikanta Pavla Dobeše. Koncert se odehraje na hradním nádvoří. Předprodej vstupenek na tomto koncertě nebude, vstupné pouze na místě.  V případě, že by pršelo, bude koncert zrušen. Více informací na www.hradstaryjicin.cz

 

Nový Jičín – HORKA KAŠE

V sobotu 16.8.2014 od 20:00 proběhne v amfiteátru na Skalkách již tradiční open-air párty Horká kaše.

 

Vsetín – TEPMLÁŘSKÉ SLAVNOSTI

Již tradiční 4. historické odpoledne se středověkým jarmarkem Templářské slavnosti. Horní náměstí města Vsetína ožije středověkem 17. srpna o 10.00 do 17.00 hodin.Město Vsetín patří mezi jedno z mála měst v České republice, které se může pochlubit templářskou minulostí. Templáři zde působili krátkou dobu, ale výrazně se podíleli na kolonizaci Vsetínska a růstu samotného městečka. Nad letošním ročníkem převzala záštitu starostka Města Vsetína Iveta Táborská.

 

Frenštát pod Radhoštěm – BESKYDSKE TRAILY

Slavnostní otevření Beskydských trailů, které se uskuteční v neděli 17. srpna v 10 hodin dopoledne u restaurace Rekovice na Horečkách. Připraven bude doprovodný program ve valašském stylu.  

 

Kunín – PO STOPÁCH SARAJEVA 1914

Zámek v Kuníně zve na vernisáž výstavy Po stopách Sarajeva 1914, která se uskuteční v neděli 10. srpna v 15.30 hodin v chrámu Povýšení svatého Kříže v Kuníně. Vernisáž bude uvedena požehnáním a modlitbou za rodinu následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, jeho rodinu, padlé vojáky a vychovatele dětí následníka trůnu, preláta Otto Stanovského, rodáka ze Slatiny na Novojičínsku. Požehnání udělí kanovník metropolitní kapituly svatého Víta v Praze Vladimír Kelnar.

 

Olomouc – FLORA OLOMOUC 2014, letní etapa

Mezinárodní květinová výstava a zahradnický veletrh na výstavišti Flora Olomouc 14.8. – 17.8.2014. Prodejní trhy květin, okrasných dřevin, zahradnického sortimentu, pomůcek a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře. Výstava růží a uměleckých děl. Více na www.flora-ol.cz

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
  • Obrázek č.9
  • Obrázek č.10
  • Obrázek č.11
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl