Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na pátek, sobotu a neděli

Nový Jičín 19. 9. 2014 v 20:00 BASSURAZZ and Friends´s

Poslechový večer,  ...taneční večírek v podání našich známých Dj (D'n'B).
V Coffeemusicbar 30,- Kč.

 

Nový Jičín 19.9.2014 ve 20:00 PORTA INFERI a ANTHOLOGY

Je libo symfonický power metal plný energie, momentu překvapení, melodiky i agrese?
Již tento pátek 19.9 se můžete těšit na netradiční kapely PORTA INFERI a ANTHOLOGY které vystoupí v MC Drago

 

Nový Jičín 20. 9. 2014 v 20:00 MUCHA

Baboletní sezóna na Staré poště začne kavárním koncertem nejkrásnější/nejdrsnější matky na jih od Severního moře, Nikoly Muchy. Přijede sama, bude mít s sebou kompletní arzenál feministických hitovek, tudíž koncert je pro starší patnácti let. A protože jde o speciální vystoupení ve speciálním prostoru, do prodeje jde pouhých třicet, slovy 30 lupenů. Support: Mukas, jeden z údů Elektrick Mann, buří sólo V Coffeemusicbar 100,- Kč.

 

Nový Jičín 20.9.2014 ve 20:00 THE SCARF a ČERNÁ ZÁŘ

Přijďte si v sobotu 20.9. zpříjemnit večer do music clubu Drago v Novém Jičíně. Můžete se těšit na i závěrečný jammik, tak neváhejte si vzít svoje sólové triangly, dřívka a spoustu jiného náčiní. Těší se na vás:
The Scarf s kšandami ( http://bandzone.cz/thescarf )
Černá zář tak jak ji neznáte, aneb akusticky (Nový Jičín 19. 9. 2014 v 20:00 BASSURAZZ and Friends´s

Poslechový večer,  ...taneční večírek v podání našich známých Dj (D'n'B).
V Coffeemusicbar 30,- Kč.

 

Nový Jičín 19.9.2014 ve 20:00 PORTA INFERI a ANTHOLOGY

Je libo symfonický power metal plný energie, momentu překvapení, melodiky i agrese?
Již tento pátek 19.9 se můžete těšit na netradiční kapely PORTA INFERI a ANTHOLOGY které vystoupí v MC Drago

 

Nový Jičín 20. 9. 2014 v 20:00 MUCHA

Baboletní sezóna na Staré poště začne kavárním koncertem nejkrásnější/nejdrsnější matky na jih od Severního moře, Nikoly Muchy. Přijede sama, bude mít s sebou kompletní arzenál feministických hitovek, tudíž koncert je pro starší patnácti let. A protože jde o speciální vystoupení ve speciálním prostoru, do prodeje jde pouhých třicet, slovy 30 lupenů. Support: Mukas, jeden z údů Elektrick Mann, buří sólo V Coffeemusicbar 100,- Kč.

 

Nový Jičín 20.9.2014 ve 20:00 THE SCARF a ČERNÁ ZÁŘ

Přijďte si v sobotu 20.9. zpříjemnit večer do music clubu Drago v Novém Jičíně. Můžete se těšit na i závěrečný jammik, tak neváhejte si vzít svoje sólové triangly, dřívka a spoustu jiného náčiní. Těší se na vás:
The Scarf s kšandami (
http://bandzone.cz/thescarf )
Černá zář tak jak ji neznáte, aneb akusticky (http://bandzone.cz/leark)
A na pódiu se objeví sólové postbluespunkové vystoupení Honzy Geryka (koncert budoucího multiinstrumentalisty, který zatím preferuje heslo "Čím míň strun, tím syrovější zvuk") - + pan Láďa poprvé v NJ :-)
Vstupné není žádné, výstupné dobrovolné :)
Všichni jste srdečně zváni a fidlátka s sebou!

 

Nový Jičín 20. 9. 2014 v 15:30 PORODNÍ VEČÍREK

Přijďte načerpat pozitivní energii a sdílet témata, která vám můžou pomoci prožít krásné těhotenství, porod i následnou péči o vaše děti.
Na co se můžete těšit:

- zajímavé porodní příběhy;
- čerstvé informace ohledně porodu a šestinedělí;
- zkušenosti z návštěv porodnice;
- zkušenosti z domácích porodů,
- pohled mužů na porod;
- kontaktní rodičovství (zkušenosti s bezplenkovkou, šátkováním a kojením).
Seminář je určen těhotným ženám a jejich partnerům, ale také všem, kteří se o toto téma zajímají, popř. se chtějí podělit o svoji zkušenost, načerpat informace, sdílet vlastní zážitky a podpořit ostatní ženy.
Přednášející: manželé Vítkovi.

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 8:00 Běh dětí Kopřivnicí, Lidový běh

Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka je běh pro děti, který se pod názvem Běh dětí Kopřivnicí koná v parku E. Beneše v Kopřivnici. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost.

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 11:30 Běh rodným krajem Emila Zátopka

Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za dohledu členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvanými hosty.

Více na: beh-roznov.koprivnice.org

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 18:30 Jeden svět: Všichni spolu

Promítání filmu z Jednoho světa - festivalu dokumentárních filmů organizace Člověk v tísni. „Velkou debatu asi nepotřebujeme. Daniela dostane důtku a tím to končí. Souhlasí všichni? Tak to uzavřeme.“ Nudně znějící schůze je ve skutečnosti fascinující setkání osmiletých dětí, které každý týden samy vedou porady, aby probíraly situaci ve třídě a samy nacházely dohodu při řešení problémů. Děje se tak na základní škole v Berg Fidelu, čtvrti německého Münsteru, kde se spolu čtyři roky vzdělávají děti bez rozdílu věku, rasy nebo handicapu.

Místo konání: čajovna [árt té kafé] Mandala

Vstupné: dobrovolné

Více o projektu na: www.jedensvet.cz

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 20:00 Besídka

Po běhu Emila Zátopka přijde vhod odpočinek u příjemné muziky za dobrovolné vstupné. Začíná klubová sezóna a na našich besídkách můžete objevit hudebníky z blízkého okolí, o kterých jste možná netušili!

Místo konání: čajovna [árt té kafé] Mandala

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 O pohár Větřkovské přehrady

Hasičská soutěž dospělých.

Místo konání: Lubina

 

Příbor 20. 9. 2014 v 7:00 Janáčkovy chodníčky a Příborský SoKolŠlap

Pochod okolím Příbora a Hukvald. Janáčkovy chodníčky a Příborský SoKolŠlap, společná akce KČT Příbor a TJ sokol Příbor. Odpoledne zábava s hudbou, guláš a občerstvení zajištěno. Odměna v cíli: účastnický list, párek, čaj a příležitostní razítko, tombola.

Start: areál Sokolovny

Více na: www.kctpribor.cz

 

Příbor 20. 9. 2014 v 9:30 – 11:30 Pouliční hudební vystoupení před Rodným domem S. Freuda

První sobotu v měsíci nás opět čeká již tradiční pouliční hudební vystoupení. V měsíci září se na mladé a talentované hudebníky můžete těšit i každou třetí sobotu. V případě nepříznivého počasí se vystoupení uskuteční pod podloubím před radnicí.

Místo konání: prostranství před Rodným domem S. Freuda

 

Příbor 20. 9. 2014 v 14:00 – 22:00 VII. Bubenická párty

Setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji, bonga, djembe, tamburíny, tibetské mísy, didžeridu apod., mandaly, muzikoterapie, rituální zapálení ohně, workshopy bubnování a tanců. Vystoupení bubenické skupiny BAV KELTIK.

V průběhu prodej občerstvení, opékání buřtů. Pro zájemce možnost turistického ubytování (150 Kč/os. noc).

Místo konání: areál / budova BAV klub

Vstupné: Dospělí a mládež v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč

    Děti do 15 let 50 Kč, rodinné vstupné 250 Kč.

Více na: www.bavklubpribor.cz

 

Rožnov pod Radhoštěm 20. 9. 2014 Běh rodným krajem Emila Zátopka

Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za dohledu členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvanými hosty.

Více na: beh-roznov.koprivnice.org

 

Lichnov 20. 9. 2014 v 9:00 Pochod okolo Lichnova

Místo konání: fotbalové hřiště

 

Ostrava 20. 9. 2014 Dny NATO

Místo konání: Letiště Leoše Janáčka

Více na: www.natodays.cz

 

Ostrava 20. 9. 2014 v 10:00 – 18:00 SPORŤÁČEK

Ať už vaše dítě sportuje nebo se teprve chystá, určitě jste řešili dilema, jaký sport je ten pravý. Sporťáček vytvořil prostor, na kterém najdete spolu s vašimi dětmi nejen odpověď, ale zároveň si rozšíříte obzory, jaké jsou možnosti v Ostravě. Žádné nudné stánky s letáky, Sporťáček představí na jednom místě sporty tak, abyste si na ně mohli "sáhnout" a poznat trenéry, kterým vaše dítě svěříte. Zároveň vám umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Sporťáček nezapomněl pozvat ani fyzioterapeuty, sportovní lékaře a psychology. V průběhu celého dne na vás čekají nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiáda a další.

Festival je vhodný pro děti od 3 do 15 let.

Místo konání: Městský stadion

Vstupné: 50,- Kč, v předprodeji 30,- Kč

   Děti do 15 let ZDARMA.

Více na: www.sportacek.cz

 

Ostrava 20. 9. 2014 v 09:30 – 18:00 Afro – Latin taneční workshopy a Night Ostrava III.

Můžete se těšit na 8 hodin tanečních workshopů! Na programu máme ZOUK, SAMBU de Gafieira, KIZOMBU, SEMBU a KUDURO. Tance pochází z Brazílie a Angoly a jak jinak je tedy budou vyučovat rodilí lektoři.

Workshopy budou probíhat v tanečním studiu Fatima. Po celou dobu lekcí je zajištěn pitný režim pro všechny zdarma. Doporučujeme pohodlné ošacení i obuv.

Den plný nových tanečních zkušeností je vždy zakončen párty ve stejném duchu - Latino Night. I tentokrát se párty bude konat v TugaBaru na Stodolní ulici. Zaregistrujte se co nejdříve na uvedeném webu.

Vstupné: Full Pass: do 17.9.2014 850,- Kč, na místě 900,- Kč, Jedna lekce 130,- Kč

Více na: www.facebook.com/party

  www.facebook.com/workshops

Registrace na: www.123contactform.com/Registration-For-Workshops

 

Starý Jičín 21. 9. 2014 v 13:00 Den pejsků na hradě Starý Jičín

Vezměte své čtyřnohé mazlíčky a přijďte na hrad. Připravujeme pro Vás soutěž o nejkrásnějšího pejska, veterinární poradnu, stánek s prodejem krmiv, oblečků a kosmetiky, dále čištění oušek, ukázky psí poslušnosti, agility, tanec se psem a další zajímavosti.

Každý pejsek, kterému páníček zaplatí vstupné, obdrží pořadové číslo a automaticky se zúčastní soutěže krásy.

Vstupné: dobrovolné, pejsek 20,-Kč, účast pejska v soutěži 1 nebo 2 - 10,-Kč/soutěž

Více na: www.hradstaryjicin.cz

 

Kopřivncie 21. 9. 2014 v 19:00 Dámy, na kafíčko!

Dvě vynikající české herečky a celoživotní kamarádky Květa Fialová a Naďa Konvalinková přijmou pozvání moderátora k posezení nad šálkem kávy. V uvolněné atmosféře si povídají o životě, práci, divadle, víře a přátelství. Pochopitelně, že v jejich případě nebude nouze i o zážitky a veselé příhody, které obě dámy prožily.

Místo konání: Velký sál KDK

Vstupné: 150 Kč

Více na: www.kulturakoprivnice.cz

 

Příbor 21. 9. 2014 v 17:00 Taneční večery

Jedinečná příležitost pro každého, kdo si chce zatančit všechny známé společenské tance jako waltz, foxtrot, tango, valčík, polka, blues, quickstep, rumba, cha-cha, samba, jive a další.

Vítáni jsou všichni, kteří rádi tančí, chtějí se naučit něco nového a zároveň strávit příjemný večer. Zveme též frekventanty tanečních kurzů. Lekce jsou určeny pro páry.

Cena: 1500 Kč za osobu zahrnuje celkem 10 lekcí

Zahájení: 21. září 2014 od 17:00

Místo konání: aula Masarykova gymnázia

Více na: www.tanecni-vecery.cz

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl