Turistické informační centrum Nový Jičín

Legendární sklepení ožívá

Legendární sklepení ožívá

Dříve vyhlášená vinárna, později přestavěná na diskotéku, byla ozdobou radničního sklípku v Novém Jičíně celá desetiletí. Po jejich uzavření podzemní prostory chátraly. Nyní sklípek vstává jako bájný Fénix z popela, aby přivítal natěšené návštěvníky. Tentokrát ale nikoliv za taneční zábavou a vinným mokem.

V radničním sklepení se zrodila nová aktivita, v širokém okolí nevídaná. „Dlouho jsem přemýšlel a hledal, kde ve městě mohu otevřít únikovou hru. I vzhledem k tomu, že jsem rodilý Novojičíňák, byl sklípek nejlepší a zároveň nejodvážnější volbou,“ prozradil jeden z realizátorů nevšední volnočasové aktivity Radim Mohler.

Ať žije dobrodružství! 

Cesta to však nebyla jednoduchá. „Ve sklepení se zhruba dvacet let nic nedělo, vše bylo zchátralé a rozbité. Řešit jsme museli vodu, elektřinu, požární hydranty. Neustále bojujeme se zvýšenou prašností,” doplnil Mohler a prozradil, co můžeme od únikové hry čekat: „Připravte se na dobrodružství, vstupte do tajuplného světa plného hádanek, logického myšlení a týmové spolupráce. Nastal čas ukázat své schopnosti a prožít vzrušující zážitky.”

Jelikož se jedná o poměrně rozsáhlý chodební systém, vzniknout by zde mělo hned několik her. První, která je již přístupná veřejnosti, představuje klasickou únikovku, určenou dvou- až šestičlenným týmům. 

Svou povahou i příběhem, který ji provází, nabídne jistě nezapomenutelný zážitek. „Sklepení je samo o sobě hrůzostrašné, proto se snažíme vyhnout strašidelným prvkům. Nebude to tedy hra hororová, jak si někteří mohou myslet. Jedná se o takové psycho-drama doplněné vtipem,” předesílá Mohler, který je zároveň spoluautorem scénáře.

Zábava, vzrušení, zážitek... 

Cílem všech her, které ve sklepení vznikají, je, aby se lidé různých generací bavili a rádi se do podzemního světa vraceli. Vlastní aktivitu budou mít děti od čtyř let, jiné cílí na déle mladší. Jedna z her bude určena výhradně dospělým, pro děti bude tabu. „Součástí sklepa je i Velký sál, který chceme zachovat přístupný veřejnosti, aby se zde mohly konat výstavy, vernisáže, školení, přednášky a podobně,” připomíná Mohler, jenž nevylučuje ani drobné rodinné oslavy nebo hudební produkce. „V sále je třeba opravit prakticky všechno, takže věříme, že ho zpřístupníme alespoň do letních prázdnin, aby se u nás návštěvníci ochladili a něco poučného si zahráli,“ dodává.

Únikové hry mohou být skvělým způsobem, jak strávit volný čas s přáteli a rodinou, užít si zábavu a vzrušení a odnést si trvalý zážitek. Je to zábava zájemce různého věku a úrovně zkušeností – prostě pro každého, kdo má rád výzvy a hledají nezapomenutelné dobrodružství. Teď už zbývá jen poskládat správný tým a vydat se do Nového Jičína pod radnici, kde se hra stává realitou.

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
  • Obrázek č.3
  • Obrázek č.4
  • Obrázek č.5
  • Obrázek č.6
  • Obrázek č.7
  • Obrázek č.8
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl