Turistické informační centrum Nový Jičín

Do Aktivity Expo zbývá týden. Přijďte dětem vybrat kroužek a sobě koníčka

Konec školního roku oslavte pohybem. Aktivity Expo nabízí pro každého něco

První ročník Aktivity Expo otevře už v pátek 19. června dveře všem zájemcům o smysluplnou náplň volného času. Zimní stadion v Novém Jičíně zaplní šedesátka vystavovatelů z nejrůznějších sportovních, výtvarných, jazykových a vzdělávacích center.

Organizátor unikátního veletrhu, Sport Abácie ǀ Centrum sportu a zdraví Nový Jičín, sestavil skutečně mimořádnou přehlídku možností aktivního trávení času. Podle Karolíny Hanákové, která má na starosti programovou náplň, bude pamatováno nejen na děti. Na své si přijdou i činorodí senioři, rodiče hledající vhodnou formu cvičení nebo puberťáci se zájmem o adrenalinové sporty. „Kdo přijde, potká cyklisty, lyžaře, basketbalisty, hokejisty, plavce, lektory zumby, bosu, piloxingu. Může si nechat zkontrolovat bicykl, zahrát ping-pong nebo golf, vyzkoušet skupinová cvičení, přidat se k cheerleaders, obdivovat agility, popovídat si s wakeboardistou, zhlédnout módní přehlídku cyklo oblečení, poradit se s výživovým poradcem…,“ vypočítává K. Hanáková.

Jako první si atmosféry Aktivity Expo užijí děti mateřských a základních škol, kterým bude patřit startovacích 6 hodin veletrhu. V pátek 19. června budou až do 15 hodin řádit na dětském hřišti, skládat velkoformátová puzzle, malovat, zkoušet ping-pong, basketbal, golf, hokej… Na 15 hodin je plánováno slavnostní zahájení pro veřejnost, a to originální show rapera a fittness trenéra Kuby Bíny. Ani v sobotu a neděli (20. a 21. června) nebude o pořádnou zábavu nouze. Na pódiu se budou v rychlém sledu střídat workshopy, cvičitelé, hudební a taneční vystoupení i agility. Vše okomentují zkušení moderátoři Dan Dobeš a Gabriela Zelinková. Oba dny zaplní až do 20 hodin zábava, smích a pohyb. V případě příznivého…

Do Aktivity Expo zbývá týden. Přijďte dětem vybrat kroužek a sobě koníčka

Konec školního roku oslavte pohybem. Aktivity Expo nabízí pro každého něco

První ročník Aktivity Expo otevře už v pátek 19. června dveře všem zájemcům o smysluplnou náplň volného času. Zimní stadion v Novém Jičíně zaplní šedesátka vystavovatelů z nejrůznějších sportovních, výtvarných, jazykových a vzdělávacích center.

Organizátor unikátního veletrhu, Sport Abácie ǀ Centrum sportu a zdraví Nový Jičín, sestavil skutečně mimořádnou přehlídku možností aktivního trávení času. Podle Karolíny Hanákové, která má na starosti programovou náplň, bude pamatováno nejen na děti. Na své si přijdou i činorodí senioři, rodiče hledající vhodnou formu cvičení nebo puberťáci se zájmem o adrenalinové sporty. „Kdo přijde, potká cyklisty, lyžaře, basketbalisty, hokejisty, plavce, lektory zumby, bosu, piloxingu. Může si nechat zkontrolovat bicykl, zahrát ping-pong nebo golf, vyzkoušet skupinová cvičení, přidat se k cheerleaders, obdivovat agility, popovídat si s wakeboardistou, zhlédnout módní přehlídku cyklo oblečení, poradit se s výživovým poradcem…,“ vypočítává K. Hanáková.

Jako první si atmosféry Aktivity Expo užijí děti mateřských a základních škol, kterým bude patřit startovacích 6 hodin veletrhu. V pátek 19. června budou až do 15 hodin řádit na dětském hřišti, skládat velkoformátová puzzle, malovat, zkoušet ping-pong, basketbal, golf, hokej… Na 15 hodin je plánováno slavnostní zahájení pro veřejnost, a to originální show rapera a fittness trenéra Kuby Bíny. Ani v sobotu a neděli (20. a 21. června) nebude o pořádnou zábavu nouze. Na pódiu se budou v rychlém sledu střídat workshopy, cvičitelé, hudební a taneční vystoupení i agility. Vše okomentují zkušení moderátoři Dan Dobeš a Gabriela Zelinková. Oba dny zaplní až do 20 hodin zábava, smích a pohyb. V případě příznivého počasí se vybrané akce přesunou na sluníčko.

„Rozhodně všechny zveme na Výstavu vysvědčení známých osobností. Děti se přesvědčí, že ani jejich idoly to neměly ve škole jednoduché. Svůj prospěch odhalí třeba baviči Richard Genzer a Michal Suchánek, zpěvačky Lucie Vondráčková a Dara Rolins, herec Miroslav Donutil, ale také fotbalisté Vladimír Šmicer a Antonín Panenka,“ říká marketingový manažer Roman Posád.

Hned na druhém místě vyzdvihuje 300 metrů čtverečních, které obsadí dětské hřiště. Skákací atrakce, šplhací a klouzací hrady, malování na obličej, překážkové dráhy, lanové aktivity, výtvarné koutky – to všechno pro děti bez omezení věku. „Jen si to představte, po příchodu na Zimák předáte potomka hostesce a můžete si jít zacvičit pod pódium, poklábosit s cyklisty nebo probrat nástup do mimoškolního kroužku. Mezitím se občerstvíte a prohodíte pár slov se známými. Dítě si vyzvednete spokojené a příjemně unavené,“ líčí R. Posád. Dětské hřiště bude k dispozici po všechny dny konání veletrhu.

A nejlepší zpráva nakonec: Vstupné na Aktivity Expo činí 100 korun, platí na všechny 3 dny a hradí ho jen dospělí. Děti mají vstup zdarma!

„U vchodu dostane každý platící dospělý pevný náramek na ruku, který ho bude opravňovat k libovolnému pohybu po veletrhu. Může přijít jednou, nebo taky dvacetkrát. Jen si musí náramek nechat na zápěstí,“ vysvětluje Karolína Hanáková s tím, že děti mohou přijít pouze v doprovodu osoby starší 18 let. „Babička může vzít klidně 9 vnuků, ale děti samotné na Aktivity Expo nepustíme. Důvodem je zodpovědnost, kterou za ně musí převzít dospělá osoba,“ ozřejmuje Roman Posád.

Veškeré informace o programu, vystavovatelích a aktualitách veletrhu Aktivity Expo jsou k dispozici na webu www.expo.sportabacie.cz a facebookové stránce https://www.facebook.com/aktivityexpo.

 

Kontakt: Karolína Hanáková

             programová manažerka

             tel.: 777 841 622

             e-mail: karolina@sportabacie.cz

Obrázek č.1
  • Obrázek č.2
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl