Turistické informační centrumNový Jičín

Cyklostezka Koleje Nový Jičín - Hostašovice

Trasa: NJ, ul. Žilinska (0 km) - Bludovice u NJ (2,8 km) - Hodslavice (1 km) – Životice u NJ (1,7 km) - Mořkov (1,2 km) – Hostašovice (3 km)

Délka trasy: 9,76 km    Náročnost: lehká    Doba jízdy: cca 30 min

První drážní cyklostezka na Moravě vede v trase bývalé železniční dráhy, kterou zničila povodeň v roce 2009 a na které byl následně zrušen provoz. Cyklostezka má délku 9,76 km. Začátek je v Novem Jičíně na ul. Žilinská, dále trasa vede přes Bludovice u Nového Jičína, Hodslavice, Životice u Nového Jičína, Mořkov až na nádraží v Hostašovicích. Cyklostezka vede přes katastrální území pěti obci, které stavbu realizovaly v letech 2013 – 2014 v rámci Svazku obci Cyklostezka Novy Jičín – Hostašovice. V Novém Jičíně se trasa napojuje na ul. Žilinská na trasu č 502 (Starý Jičín – Hukvaldy – Kopřivnice). Konec stezky s asfaltovým povrchem je v Hostašovicích na vlakovém nádraží. Kousek za nádražní budovou lze dále pokračovat od rozcestníku po trase 6016 (Rožnov p. R. – Zubři – Frenštát p. R. – Trojanovice – Pustevny). Cyklotrasa 6271 dále pokračuje od nádraží lesíkem až k výletišti Prameny Zrzávky, kde se dále napojuje na cyklotrasu č. 6175 Palackého stezka. Cyklostezka má asfaltový povrch s oddělenými jízdními pruhy pro každý směr, využívat ji mohou cyklisté, in-line bruslaři. V Hodslavicích je stezka smíšená pro společný provoz chodců i cyklistů. V případně vhodných podmínek se trasa v zimě upravuje pro běžkaře. Cyklostezka vybudována na bývalé železniční dráze má minimální stoupaní, trasa je fyzicky nenáročná a zvládnou ji i rodiny s dětmi. Cela trasa cyklostezky je opatřena kilometrovníky namalovanými na povrchu cyklostezky, začátek číslováni je v Novem Jičíně. Toto vodorovné značeni slouží pro lepši orientaci a zároveň pro přesnou lokalizaci v případě potřeby přivoláni pomoci. Cykloturisté se mohou během jízdy po trase zastavit na pěti…

Trasa: NJ, ul. Žilinska (0 km) - Bludovice u NJ (2,8 km) - Hodslavice (1 km) – Životice u NJ (1,7 km) - Mořkov (1,2 km) – Hostašovice (3 km)

Délka trasy: 9,76 km    Náročnost: lehká    Doba jízdy: cca 30 min

První drážní cyklostezka na Moravě vede v trase bývalé železniční dráhy, kterou zničila povodeň v roce 2009 a na které byl následně zrušen provoz. Cyklostezka má délku 9,76 km. Začátek je v Novem Jičíně na ul. Žilinská, dále trasa vede přes Bludovice u Nového Jičína, Hodslavice, Životice u Nového Jičína, Mořkov až na nádraží v Hostašovicích. Cyklostezka vede přes katastrální území pěti obci, které stavbu realizovaly v letech 2013 – 2014 v rámci Svazku obci Cyklostezka Novy Jičín – Hostašovice. V Novém Jičíně se trasa napojuje na ul. Žilinská na trasu č 502 (Starý Jičín – Hukvaldy – Kopřivnice). Konec stezky s asfaltovým povrchem je v Hostašovicích na vlakovém nádraží. Kousek za nádražní budovou lze dále pokračovat od rozcestníku po trase 6016 (Rožnov p. R. – Zubři – Frenštát p. R. – Trojanovice – Pustevny). Cyklotrasa 6271 dále pokračuje od nádraží lesíkem až k výletišti Prameny Zrzávky, kde se dále napojuje na cyklotrasu č. 6175 Palackého stezka. Cyklostezka má asfaltový povrch s oddělenými jízdními pruhy pro každý směr, využívat ji mohou cyklisté, in-line bruslaři. V Hodslavicích je stezka smíšená pro společný provoz chodců i cyklistů. V případně vhodných podmínek se trasa v zimě upravuje pro běžkaře. Cyklostezka vybudována na bývalé železniční dráze má minimální stoupaní, trasa je fyzicky nenáročná a zvládnou ji i rodiny s dětmi. Cela trasa cyklostezky je opatřena kilometrovníky namalovanými na povrchu cyklostezky, začátek číslováni je v Novem Jičíně. Toto vodorovné značeni slouží pro lepši orientaci a zároveň pro přesnou lokalizaci v případě potřeby přivoláni pomoci. Cykloturisté se mohou během jízdy po trase zastavit na pěti odpočívkách, které jsou zastřešené, vybavené stolem s lavicemi a stojanem na kola. Na každé odpočívá návštěvníci naleznou také informační panel s mapou popisující atraktivity obce, na které se odpočívadlo nacházi. Odpočívky jsou umístěny na těchto pozicích na trase: odpočívka č.1 Novy Jičin – 2,8 km, odpočívka č. 2 Hodslavice 3,8 km, odpočívka č. 3 Životice u Nového Jičína – 5,5 km, odpočivka č. 4 Mořkov 6,7 km – odpočívka č. 5 Hostašovice 9,2 km. Projekt byl spolufinancován Evropskou unii – z Regionalniho operačního programu NUTS II Moravskoslezsko.

Více informací o cykloklostezce č. 6271 naleznete na odkazu: http://www.cyklostezka-koleje.cz/.

Kdo na cyklostezku může a kdo naopak nespí a další důležité informace najdete v Provozním řádu cyklostezky, který naleznete níže na této stránce.

Fotogalerie

Obrázek č.1

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

QR code Nový Jičín 100 příběhů republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl

Copyright 2018 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU