Turistické informační centrumNový Jičín

RUMUNSKO, EXOTICKÝ KOUT EVROPSKÉ UNIE – cestopisná projekce

Místo: Čajovna Archa
Vstupné: 40 Kč

I když je Rumunsko již 8 let členem Evropské unie, je u nás stále považováno za exotický a trochu nebezpečný kout Evropy. Co se nebezpečí týče, rád Vás vyvedu z omylu. Svou exotiku si naopak stále zachovává, ať již v podobě horských vesniček, které jsou kvůli tuhým zimám

I když je Rumunsko již 8 let členem Evropské unie, je u nás stále považováno za exotický a trochu nebezpečný kout Evropy. Co se nebezpečí týče, rád Vás vyvedu z omylu. Svou exotiku si naopak stále zachovává, ať již v podobě horských vesniček, které jsou kvůli tuhým zimám obyvatelné pouze v létě, nebo v pohostinnosti a přátelskosti svých obyvatel.

Podíváme se do krasového pohoří Apuseni, kde navštívíme například průchozí jeskyni Cetățile Rădesei, trojpropast Cetățile Ponorului (Ponorné hrady) nebo horskou planinu Poiana Ponor, na jejímž konci mizí řeka Galbena pod zemí stejně jako ve Foglarových Hoších od Bobří řeky. Ve druhé části promítání se podíváme k českým krajanům do jihozápadního Banátu a společně budeme žasnout, že svůj rodný jazyk nezapomněli ani po téměř 200 letech, po které zde česká komunita žije.

Přednášející: Ondřej Syrovátka z Kudrny.

Odkaz na www stránky pořadatele

Adresa

Čajovna Archa

Čajovna Archa

Husova 2, 741 01 Nový Jičín

Tel.: +420 556 785 710

Web: www.cajovnaarcha.cz

E-mail: cajovna.archa@centrum.cz
 

Mapa

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

QR code Nový Jičín 100 příběhů republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl

Copyright 2018 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU