Turistické informační centrum Nový Jičín

Citlivý člověk + beseda s režisérem (filmový klub)Místo: Stará pošta
Pořadatel: Městské kulturní středisko Nový Jičín
Kategorie: kino


Slavnostní zahájení nového filmového klubu v Galerce.

O večeru:
Přijďte s nově vznikajícím filmovým klubem Klobouk dolů prožít poutavý večer a připojte se k nám na projekci snímku Citlivý člověk, inspirovaného knihou Jáchyma Topola, držitele Státní ceny za literaturu. Tento film získal několik nominací na Českého lva. Projekce filmu bude spojena s besedou s režisérem Tomášem Kleinem.

Událost se uskuteční v prostoru Klubu Galerka. Ten se nachází přímo pod barem, kde si můžete pořídit občerstvení a po projekci také posedět s ostatními diváky. Připraveno je také slavnostní pohoštění.
Pravidelné promítání méně známých filmů se bude konat vždy jednou za měsíc. Před a po filmu si můžete zakoupit průkazy Asociace českých filmových klubů za 80 Kč, a díky nim vás čekají lákavé slevy na akce pořádané nejen námi, ale i ostatními filmovými kluby pod hlavičkou AČFK.
Program klubu budete moci sledovat na webu: filmovyklub.mksnj.cz

O filmu:
Filmařsky neobvyklá a originální road movie vznikla na základě knihy Citlivý člověk básníka a prozaika Jáchyma Topola. Jeho hrdinové putují tam a zase zpět dystopickou krajinou, ve které iluzi všudypřítomného komfortu a bezpečí nahrazují dobrodružství a nejistota. Komická a zároveň brutální pouť nás zavede do bláznivého světa, ve kterém má každá zdánlivě bezvýchodná situace skulinu, kterou je možné proklouznout a nalézt tak opět naději a šanci na lepší budoucnost.

Po dlouhém putování Evropou se domů vrací kočovný herec Táta Mour se svou ženou Mámou a syny, jedenáctiletým Eliášem a teprve ročním Bratříčkem. Chtějí se konečně usadit a vést normální život. Doma však na ně nic a nikdo nečeká. Přivítá je jen samozvaná domobrana, která nahradila policii. Jsou vyštváni na útěk, který se mění v putování magickou a krutou krajinou, kterou obývají neškodní podivíni, ale i nebezpečné lidské smečky. Jejich cesta se protíná s lidskými osudy, které rozkrývají vzájemné vztahy mezi členy prchající rodiny. Táta, který si jindy neví rady s vlastním životem, musí začít o své děti a rodinu bojovat. A také nechat syna Eliáše stát se dospělým, možná dospělejším, než je on sám.

Zobrazit na stránkách pořadatele


Adresa

Stará pošta

Stará pošta

Masarykovo náměstí 20, 741 01 Nový Jičín

Tel.: +420 556 701 853

E-mail: mksnj@mksnj.cz 

Web: www.mksnj.cz 

 

Citlivý člověk
  • Citlivý člověk  + beseda s režisérem (filmový klub)
Rychlé odkazy:

Kontakty:
(+420) 556 711 888
(+420) 556 768 288
(+420) 735 704 070

icentrum@novyjicin.cz
http://www.icnj.cz/

Adresa:
Masarykovo nám, 45/29
Nový Jičín 741 01
Česká republika

GPS:
N 49° 35' 39.184''
E 18° 0' 29.756''

Otevírací doba:
Po–Pá: 8:00 – 17:00
So, Ne: 9:00 – 16:00
Svátky: 9:00 – 16:00

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Ochrana osobních údajů – GDPR

Partneři:
Pivobraní
KODIS
Město Nový Jičín
Turistická oblast Beskydy-Valašsko
Beskydy-Valašsko Card
Moravian-Silesian Tourism
Kudy z nudy
Výletník
Cyklotoulky
KdyKde.cz
Tonak
Rengl