Turistické informační centrumNový Jičín

LUBOŠ SOUKUP QUARTET – mezinárodní jazz

Místo: Klub Galerka
Kategorie: koncert
Vstupné: 100 Kč

Mezinárodní projekt Luboš Soukup kvartet hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak jazzovými velikány, např. Waynem Shorterem, Milesem Davisem, Joe Hendersonem aj., tak i dalšími hudebními žánry. Český s

Mezinárodní projekt Luboš Soukup kvartet hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak jazzovými velikány, např. Waynem Shorterem, Milesem Davisem, Joe Hendersonem aj., tak i dalšími hudebními žánry. Český saxofonista Luboš Soukup v rámci projektu spolupracuje se špičkovými evropskými hudebníky, kterými jsou německý pianista Christian Pabst, švédský basista Joel Illerhag a dánský bubeník Morten Hæsum. Jejich osobitý zvuk a přístup k hudbě vytváří unikátní kombinaci a výsledkem je podmanivě barevná hudba.
Kapela vznikla na podzim roku 2010 v Kodani v Dánsku, tj. v době, kdy Luboš Soukup zahájil studium na tamnější hudební akademii. Po nesčetných jam sessionech se saxofonista rozhodl, přibrat do kapely, vedle silné rytmické sekce Illerhag – Hæsum, i švédského pianistu Oscara Grönberga. V tomto složení odehrál kvartet své první turné po Česku, během něhož natočil debutové album s názvem Beyond the Borders, které vyšlo u českého vydavatelství New Port Line.
Následující turné odehrála kapela s novým pianistou Christianem Pabstem, který se následně stal kmenovým členem. Na jaře 2013 natočil kvartet nové CD s dechovou sekcí a smyčcovým kvartetem Through the Mirror. Na koncertě uslyšíte výběr skladeb z obou dvou alb.
Členové: Luboš Soukup (saxofon), Christian Pabst (klavír), Joel Illerhag (kontrabas), Morten Hæsum (bicí).

http://lubossoukup.com/

Odkaz na www stránky pořadatele

Rezervace

Adresa

Klub Galerka

Klub Galerka

Masarykovo náměstí 20, 741 01 Nový Jičín

Tel.: +420 555 531 323

Web: www.klubgalerka.mksnj.cz/

E-mail: macicek@mksnj.cz

Mapa

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

QR code Nový Jičín 100 příběhů republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl

Copyright 2018 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU