Turistické informační centrumNový Jičín

DOMORODÁ AUSTRÁLIE: Cesta do časů snění – cestopis. projekce + didjerido

Datum: 11.5.2016 19:00 - 19:00
Místo: Čajovna Archa
Vstupné: 40 Kč

– cestopisná projekce s hraním na didjerido Zveme vás na výjimečné setkání, věnované 60.000 let staré kultuře Austrálců, kteří dodnes v různých částech Austrálie udržují tradice z doby kamenné. Cestovatel Aleš „Aldaman“ Fuchs strávil tři měsíce s rodinou lidu Yolng

cestopisná projekce s hraním na didjerido

Zveme vás na výjimečné setkání, věnované 60.000 let staré kultuře Austrálců, kteří dodnes v různých částech Austrálie udržují tradice z doby kamenné. Cestovatel Aleš „Aldaman“ Fuchs strávil tři měsíce s rodinou lidu Yolngu, účastnil se ceremonií, učil se hrát rituální a uzdravovací muziku na didjerido, seznamoval se s tanci a unikátní malbou na kůru a lidské tělo. Stejně tak poznával divokou severoaustralskou přírodu, bohatou na jedovaté hady, pavouky, nebezpečné krokodýly, buvoly a jiné zvířectvo a rostlinstvo. Svou zkušenost představí ve formě vyprávění, promítání fotografií a filmu, ale i živou hrou na autentický domorodý nástroj didjerido (yidaki). Na setkání budou k dostání jedinečné originály tradičních předmětů z různých částí Arnhémské země – eukalyptová didjerido, bilma, obrazy, trička, ozdoby.


Přednášející: Aleš „Aldaman“ Fuchs.

www.aldaman.cz

Odkaz na www stránky pořadatele

Adresa

Čajovna Archa

Čajovna Archa

Husova 2, 741 01 Nový Jičín

Tel.: +420 556 785 710

Web: www.cajovnaarcha.cz

E-mail: cajovna.archa@centrum.cz
 

Mapa

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

QR code Nový Jičín 100 příběhů republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl

Copyright 2018 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU