Turistické informační centrum Nový Jičín

Závody kočárku 2015

20.3.2015

STROLLERINGOVÉ® ZÁVODY KOČÁRKŮ 2015 S ČPZP
4. ROČNÍK CELOREPUBLIKOVÝCH ZÁVODŮ KOČÁRKŮ
za podpory generálního partnera
ZÁVODY KOČÁRKŮ – TAK TROCHU JINÉ ZÁVODY
V sobotu 28. března přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice v pořadí již čtvrté Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR, aby změřili síly v této netradiční disciplíně. „Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering®. "Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života," dodává. Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý "rozchod" budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering– outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na MD.
Pro soutěžící jsou připraveny vždy 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Součástí závodů bude na každém místě jejich konání také doprovodným program určený především pro nejmladší účastníky závodů, naše děti.
Celá akce také částí symbolického startovného podpoří určitou neziskovou organizaci – organizátoři Závodů kočárků tak mohou v daném
místě konání podpořit právě tu svou místní organizaci či jedince. Za Prahu poputuje výtěžek ze startovného do neziskové organizace Centrum
Paraple.
V minulém ročníku, který se uskutečnil v dubnu 2014, se závodilo přesně na 40ti místech ČR, závodů se zúčastnilo více jak 1000 kočárků a celá akce také vybranou částkou 31.340 Kč podpořila neziskovou organizaci Centrum Paraple. O akci projevila zájem také řada médií, kdy jsme mohli Závody kočárků představit například v pořadech Sama Doma, Dobré ráno ČT či v pořadu Supermáma. V den konání
závodů byly v pražské Stromovce přítomny televize FTV Prima, TV Barrandov, TV Metropol a v několika dalších městech také různé regionální TV.
„Srdečně Vás tedy zveme na letošní ročník Závodů kočárků, který bude jistě neméně úspěšný než ročníky minulé, a věříme, že si s námi opět užijete odpoledne plné zábavy, sportu a nečekaných výkonů“, uzavírá tak pozvánku na letošní závody Edita Berková.
Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Mgr. Edita Berková, zakladatelka z.s. Strollering®
Mob.: 725 310 005
E-mail: strollering@strollering.cz
www.zavodykocarku.cz
www.strollering.cz
Co je to Strollering®?
Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli. Právě podpora žen na mateřské dovolené k chuti podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. "Když jsem zakládala Strollering®, přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála
jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas. I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!"
KONTAKTY Strollering® - MATEŘSKÁ V POHYBU: Edita Berková ∙ strollering@strollering.cz ∙ 725 310 005
Kristýna Urbanová ∙ kristyna.urbanova@strollering.cz ∙ 777 626 115 ∙ www.zavodykocarku.cz

  Aktuality
  21.9.

  PÁTEK 21. 9.   Nový Jičín 21. 9. 2018 od 08:00 ZNÁMÉ, ... celý článek

  13.9.

  Pátek 14. 9.2018    Nový Jičín 14. 9. 2018 od 19:00 SO... celý článek

  5.9.

  V sobotu 8. 9. 2018, během Slavnosti města, bude Návštěvnick... celý článek

  3.9.

  Kino Květen bude i letos půjčovat kostýmy. Historické odě... celý článek

  Kalendář akcí
  2018
  zpět Zářívpřed
  Po Út St Čt So Ne
       
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  Významné odkazy

  Turistická oblast Beskydy Valašsko


IC Nový Jičín

Adresa

 • Masarykovo nám, 45/29
  (+420) 556 711 888 Nový Jičín
  Česká republika

Otevírací doba

 • Po - Pá 8.00 - 17.00 
  So, Ne 9.00 - 16.00

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Mapa

Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2013 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU