Turistické informační centrum Nový Jičín

Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány v zimních měsících

3.2.2017

Zámek v Kuníně se probouzí ze zimního spánku. V únoru a březnu bude otevřeno o sobotách a nedělích. Již od 4. února 2017. Zimní prohlídky zámků mají své návštěvnické kouzlo: Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány také v zimních měsících. Milovníci památek si pokoje zámku mohou vychutnat bez obvyklých návalů turistů. Prohlídky se konají o sobotách a nedělích od 10.00 do 15.00 hodin v každou celou hodinu. Poslední prohlídka zámku se uskuteční ve 14.00 hodin.

Návštěvníci si prohlédnou 12 temperovaných pokojů bývalého piana nobile s původními historickými sbírkami a zařízením. Návštěvnická trasa začíná v zámecké obrazárně s rozsáhlou kolekcí více než padesáti portrétů, pokračuje přes Lovecký a Dámský pokoj s rodinnými sbírkami landkrabat Fürstenbergů a Velkou jídelnu s obrazovými portréty hrabat Harrachů a zařízením z majetku rodiny posledních majitelů zámku rytířů Bauerů. V Hudebním a Zeleném pokoji na návštěvníky čeká výstava Dědictví rodiny Schindlerů z Kunevaldu, představující nejvzácnější kusy předmětů z kolekce tisíce předmětů, které se vloni a předloni vrátily na zámek z majetku rodiny dalších majitelů zámku Schindlerů z rakouských Korutan.

Přes Biliárový pokoj s portrétní galerií rodiny Bauerů se návštěvníci dostanou do Kostelní chodby a Velkého sálu zámku s unikátní kolekcí renesančních a barokních portrétů hrabat z Hohenemsu. V bývalé zámecké kapli zhlédnou vzácné svazky hohenemské knihovny, v Pompejském a Žlutém pokoji zajímavé závěsové malby se zařízením z počátku 19. století z doby nejvýznamnější majitelky zámku hraběnky Walburgy z Waldburg-Zeilu, rozené z Harrachu-Hohenemsu.

Pro návštěvníky zámku bude otevřena rovněž zámecká restaurace U Dobré hraběnky s příjemným posezením a velkým výběrem nápojů a jídel.

 

Zámek první dámy Moravy

Zámek v Kuníně byl postaven podle projektů Johanna Lukase von Hildebrandta a představuje jedinou zámeckou stavbu tohoto slavného rakouského stavitele v českých zemích. Barokní zámek rodiny Harrachů je nazýván také „malý moravský Mirabell“. Dnes na zámku ožívají příběhy jeho dávných majitelů: mezi nimi osudy Marie Walburgy hraběnky z Waldburg-Zeilu. V mládí přišla o svou rodinu a na zámku založila jeden z nejvýznamnějších vzdělávacích ústavů své doby. Vychovávala zde také malého Františka Palackého. Zaposloucháte se do vyprávění o jejím adoptivním vnukovi Fridrichu Emilu Schindlerovi, o nešťastném osudu landkraběte Fritze z Fürstenberka a na závěr vás uhrane osobnost posledního majitele zámku Viktora Bauera, který předvídal sjednocení Evropy, hospodářský růst Číny, pracoval pro něj slavný Adolf Loos a jeho portréty namalovali Oskar Kokoschka a Egon Schiele.

Ve 12 pokojích zimního okruhu na vás čekají původní historické sbírky. Zajímavé příběhy obyvatelů zámku jsou doprovázeny předměty, kterých se dotýkaly ruce jeho majitelů: od obrazů, nábytku přes porcelán, sklo až po ubrusy, ubrousky a ručníky, zdobené jejich korunkami a iniciálami… Sbírky se na zámek vracejí nejen od nás, ale rovněž ze zahraničí od rodin, které zámek v minulosti vlastnily. Zámek v Kuníně je tím ojedinělý. Vychutnejte si procházku malým venkovským zámkem s autentickým zařízením a vybavením. 

Mapa

  Aktuality
  21.9.

  PÁTEK 21. 9.   Nový Jičín 21. 9. 2018 od 08:00 ZNÁMÉ, ... celý článek

  13.9.

  Pátek 14. 9.2018    Nový Jičín 14. 9. 2018 od 19:00 SO... celý článek

  5.9.

  V sobotu 8. 9. 2018, během Slavnosti města, bude Návštěvnick... celý článek

  3.9.

  Kino Květen bude i letos půjčovat kostýmy. Historické odě... celý článek

  Kalendář akcí
  2018
  zpět Zářívpřed
  Po Út St Čt So Ne
       
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  Významné odkazy

  Turistická oblast Beskydy Valašsko


IC Nový Jičín

Adresa

 • Masarykovo nám, 45/29
  (+420) 556 711 888 Nový Jičín
  Česká republika

Otevírací doba

 • Po - Pá 8.00 - 17.00 
  So, Ne 9.00 - 16.00

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Mapa

Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2013 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU