Turistické informační centrum Nový Jičín

Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány v zimních měsících

3.2.2017

Zámek v Kuníně se probouzí ze zimního spánku. V únoru a březnu bude otevřeno o sobotách a nedělích. Již od 4. února 2017. Zimní prohlídky zámků mají své návštěvnické kouzlo: Zámek Kunín otevírá pro návštěvníky brány také v zimních měsících. Milovníci památek si pokoje zámku mohou vychutnat bez obvyklých návalů turistů. Prohlídky se konají o sobotách a nedělích od 10.00 do 15.00 hodin v každou celou hodinu. Poslední prohlídka zámku se uskuteční ve 14.00 hodin.

Návštěvníci si prohlédnou 12 temperovaných pokojů bývalého piana nobile s původními historickými sbírkami a zařízením. Návštěvnická trasa začíná v zámecké obrazárně s rozsáhlou kolekcí více než padesáti portrétů, pokračuje přes Lovecký a Dámský pokoj s rodinnými sbírkami landkrabat Fürstenbergů a Velkou jídelnu s obrazovými portréty hrabat Harrachů a zařízením z majetku rodiny posledních majitelů zámku rytířů Bauerů. V Hudebním a Zeleném pokoji na návštěvníky čeká výstava Dědictví rodiny Schindlerů z Kunevaldu, představující nejvzácnější kusy předmětů z kolekce tisíce předmětů, které se vloni a předloni vrátily na zámek z majetku rodiny dalších majitelů zámku Schindlerů z rakouských Korutan.

Přes Biliárový pokoj s portrétní galerií rodiny Bauerů se návštěvníci dostanou do Kostelní chodby a Velkého sálu zámku s unikátní kolekcí renesančních a barokních portrétů hrabat z Hohenemsu. V bývalé zámecké kapli zhlédnou vzácné svazky hohenemské knihovny, v Pompejském a Žlutém pokoji zajímavé závěsové malby se zařízením z počátku 19. století z doby nejvýznamnější majitelky zámku hraběnky Walburgy z Waldburg-Zeilu, rozené z Harrachu-Hohenemsu.

Pro návštěvníky zámku bude otevřena rovněž zámecká restaurace U Dobré hraběnky s příjemným posezením a velkým výběrem nápojů a jídel.

 

Zámek první dámy Moravy

Zámek v Kuníně byl postaven podle projektů Johanna Lukase von Hildebrandta a představuje jedinou zámeckou stavbu tohoto slavného rakouského stavitele v českých zemích. Barokní zámek rodiny Harrachů je nazýván také „malý moravský Mirabell“. Dnes na zámku ožívají příběhy jeho dávných majitelů: mezi nimi osudy Marie Walburgy hraběnky z Waldburg-Zeilu. V mládí přišla o svou rodinu a na zámku založila jeden z nejvýznamnějších vzdělávacích ústavů své doby. Vychovávala zde také malého Františka Palackého. Zaposloucháte se do vyprávění o jejím adoptivním vnukovi Fridrichu Emilu Schindlerovi, o nešťastném osudu landkraběte Fritze z Fürstenberka a na závěr vás uhrane osobnost posledního majitele zámku Viktora Bauera, který předvídal sjednocení Evropy, hospodářský růst Číny, pracoval pro něj slavný Adolf Loos a jeho portréty namalovali Oskar Kokoschka a Egon Schiele.

Ve 12 pokojích zimního okruhu na vás čekají původní historické sbírky. Zajímavé příběhy obyvatelů zámku jsou doprovázeny předměty, kterých se dotýkaly ruce jeho majitelů: od obrazů, nábytku přes porcelán, sklo až po ubrusy, ubrousky a ručníky, zdobené jejich korunkami a iniciálami… Sbírky se na zámek vracejí nejen od nás, ale rovněž ze zahraničí od rodin, které zámek v minulosti vlastnily. Zámek v Kuníně je tím ojedinělý. Vychutnejte si procházku malým venkovským zámkem s autentickým zařízením a vybavením. 

Mapa

  Aktuality
  19.7.

  Trasa dlouhá cca 16 km vede z Nového Jičína do Kunína a má 9... celý článek

  19.7.

  PÁTEK 20. 7. 2018 Nový Jičín 20. 7. 2018 od 20:00 MĚSTS... celý článek

  12.7.

  Objevte Nový Jičín za 1. republiky. Navštivte informační cen... celý článek

  12.7.

  PÁTEK 13. 7. 2018   Nový Jičín 13. 7. 2018 FESTIVAL PO... celý článek

  Kalendář akcí
  2018
  zpět Červenecvpřed
  Po Út St Čt So Ne
        
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
       
  Významné odkazy

  Turistická oblast Beskydy Valašsko


IC Nový Jičín

Adresa

 • Masarykovo nám, 45/29
  (+420) 556 711 888 Nový Jičín
  Česká republika

Otevírací doba

 • Po - Pá 8.00 - 17.00 
  So, Ne 9.00 - 16.00

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Mapa

Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2013 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU