Turistické informační centrum Nový Jičín

Turistika a zajímavosti

Zavítejte k nám do Návštěvnického centra nebo nám napište či zavolejte a my Vám připravíme výlet přímo na míru. Stačí nám zadat parametry, co máte radi, co Vás baví, co byste rádi viděli, cestujete sami, s rodinnou, s přáteli... a zbytech už nechte na nás.

 

Město je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, do míst plných historických památek i do hor – Moravskoslezských Beskyd. Celou oblast protkávají značené turistické trasy, cyklotrasy a naučné stezky. Městem prochází regionální cyklotrasa č. 502 „Starý Jičín – Hukvaldy“, která se napojuje na cyklotrasu č. 5 „Moravská brána“, cyklotrasu č. 503 „Odersko „ a prostřednictvím cyklotrasy č. 6175 „Palackého stezka“ i na cyklotrasu č. 6016 „Valašsko“. Z Nového Jičína do Jeseníku nad Odrou vede až k pramenům minerální vody místní cyklotrasa „Jesenická kyselka“. Z Kunína přes Nový Jičín až po Zrzávky se lze vydat po cyklotrase "Palackého stezka", která od Nového Jičína kopíruje naučnou stezku Františka Palackého. Pouhé 3 km od centra města se nachází lyžařský areál na Svinci, jehož hlavní sjezdovka je dlouhá 480 m a má převýšení 120m. Běžkařům jsou k dispozici strojově upravované trasy okolo Svince, ale i další trasy, které přímo navazují na podbeskydské běžkařské tratě, po nichž je možno se dostat až pod vrchol Velkého Javorníku a dále do oblasti Radhoště. Rovněž souvislý desetikilometrový úsek cyklotrasy "Palackého stezka" se v zimě stává vynikající tratí pro běžkaře, která navíc navazuje na dalších více než padesát kilometrů tratí v Beskydech.

 

 

 

Fotogalerie

Turistika a zajímavosti - obr.1
Turistika a zajímavosti - obr.2
Turistika a zajímavosti - obr.3
Turistika a zajímavosti - obr.4
Turistika a zajímavosti - obr.5
Turistika a zajímavosti - obr.6
Turistika a zajímavosti - obr.7
Turistika a zajímavosti - obr.8
Turistika a zajímavosti - obr.9
Turistika a zajímavosti - obr.10
Turistika a zajímavosti - obr.11
Turistika a zajímavosti - obr.12
Turistika a zajímavosti - obr.13
Turistika a zajímavosti - obr.14
Turistika a zajímavosti - obr.15
Turistika a zajímavosti - obr.16
Turistika a zajímavosti - obr.17
Turistika a zajímavosti - obr.18
Turistika a zajímavosti - obr.19
Turistika a zajímavosti - obr.20
Turistika a zajímavosti - obr.21
Turistika a zajímavosti - obr.22
Turistika a zajímavosti - obr.23
Turistika a zajímavosti - obr.24
Turistika a zajímavosti - obr.25
Turistika a zajímavosti - obr.26
Turistika a zajímavosti - obr.27
Turistika a zajímavosti - obr.28
Turistika a zajímavosti - obr.29
Turistika a zajímavosti - obr.30
QR kód TIC Nový Jičín 100 let republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků na discgolf Laudoncaching Pivobraní Nový Jičín Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2018 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU