Turistické informační centrum Nový Jičín

Tipy na pátek, sobotu a neděli

18.9.2014

Nový Jičín 19. 9. 2014 v 20:00 BASSURAZZ and Friends´s

Poslechový večer,  ...taneční večírek v podání našich známých Dj (D'n'B).
V Coffeemusicbar 30,- Kč.

 

Nový Jičín 19.9.2014 ve 20:00 PORTA INFERI a ANTHOLOGY

Je libo symfonický power metal plný energie, momentu překvapení, melodiky i agrese?
Již tento pátek 19.9 se můžete těšit na netradiční kapely PORTA INFERI a ANTHOLOGY které vystoupí v MC Drago

 

Nový Jičín 20. 9. 2014 v 20:00 MUCHA

Baboletní sezóna na Staré poště začne kavárním koncertem nejkrásnější/nejdrsnější matky na jih od Severního moře, Nikoly Muchy. Přijede sama, bude mít s sebou kompletní arzenál feministických hitovek, tudíž koncert je pro starší patnácti let. A protože jde o speciální vystoupení ve speciálním prostoru, do prodeje jde pouhých třicet, slovy 30 lupenů. Support: Mukas, jeden z údů Elektrick Mann, buří sólo V Coffeemusicbar 100,- Kč.

 

Nový Jičín 20.9.2014 ve 20:00 THE SCARF a ČERNÁ ZÁŘ

Přijďte si v sobotu 20.9. zpříjemnit večer do music clubu Drago v Novém Jičíně. Můžete se těšit na i závěrečný jammik, tak neváhejte si vzít svoje sólové triangly, dřívka a spoustu jiného náčiní. Těší se na vás:
The Scarf s kšandami ( http://bandzone.cz/thescarf )
Černá zář tak jak ji neznáte, aneb akusticky (http://bandzone.cz/leark)
A na pódiu se objeví sólové postbluespunkové vystoupení Honzy Geryka (koncert budoucího multiinstrumentalisty, který zatím preferuje heslo "Čím míň strun, tím syrovější zvuk") - + pan Láďa poprvé v NJ :-)
Vstupné není žádné, výstupné dobrovolné :)
Všichni jste srdečně zváni a fidlátka s sebou!

 

Nový Jičín 20. 9. 2014 v 15:30 PORODNÍ VEČÍREK

Přijďte načerpat pozitivní energii a sdílet témata, která vám můžou pomoci prožít krásné těhotenství, porod i následnou péči o vaše děti.
Na co se můžete těšit:

- zajímavé porodní příběhy;
- čerstvé informace ohledně porodu a šestinedělí;
- zkušenosti z návštěv porodnice;
- zkušenosti z domácích porodů,
- pohled mužů na porod;
- kontaktní rodičovství (zkušenosti s bezplenkovkou, šátkováním a kojením).
Seminář je určen těhotným ženám a jejich partnerům, ale také všem, kteří se o toto téma zajímají, popř. se chtějí podělit o svoji zkušenost, načerpat informace, sdílet vlastní zážitky a podpořit ostatní ženy.
Přednášející: manželé Vítkovi.

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 8:00 Běh dětí Kopřivnicí, Lidový běh

Součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka je běh pro děti, který se pod názvem Běh dětí Kopřivnicí koná v parku E. Beneše v Kopřivnici. Na programu je i tradiční Lidový běh pro širokou veřejnost.

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 11:30 Běh rodným krajem Emila Zátopka

Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za dohledu členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvanými hosty.

Více na: beh-roznov.koprivnice.org

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 18:30 Jeden svět: Všichni spolu

Promítání filmu z Jednoho světa - festivalu dokumentárních filmů organizace Člověk v tísni. „Velkou debatu asi nepotřebujeme. Daniela dostane důtku a tím to končí. Souhlasí všichni? Tak to uzavřeme.“ Nudně znějící schůze je ve skutečnosti fascinující setkání osmiletých dětí, které každý týden samy vedou porady, aby probíraly situaci ve třídě a samy nacházely dohodu při řešení problémů. Děje se tak na základní škole v Berg Fidelu, čtvrti německého Münsteru, kde se spolu čtyři roky vzdělávají děti bez rozdílu věku, rasy nebo handicapu.

Místo konání: čajovna [árt té kafé] Mandala

Vstupné: dobrovolné

Více o projektu na: www.jedensvet.cz

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 v 20:00 Besídka

Po běhu Emila Zátopka přijde vhod odpočinek u příjemné muziky za dobrovolné vstupné. Začíná klubová sezóna a na našich besídkách můžete objevit hudebníky z blízkého okolí, o kterých jste možná netušili!

Místo konání: čajovna [árt té kafé] Mandala

 

Kopřivnice 20. 9. 2014 O pohár Větřkovské přehrady

Hasičská soutěž dospělých.

Místo konání: Lubina

 

Příbor 20. 9. 2014 v 7:00 Janáčkovy chodníčky a Příborský SoKolŠlap

Pochod okolím Příbora a Hukvald. Janáčkovy chodníčky a Příborský SoKolŠlap, společná akce KČT Příbor a TJ sokol Příbor. Odpoledne zábava s hudbou, guláš a občerstvení zajištěno. Odměna v cíli: účastnický list, párek, čaj a příležitostní razítko, tombola.

Start: areál Sokolovny

Více na: www.kctpribor.cz

 

Příbor 20. 9. 2014 v 9:30 – 11:30 Pouliční hudební vystoupení před Rodným domem S. Freuda

První sobotu v měsíci nás opět čeká již tradiční pouliční hudební vystoupení. V měsíci září se na mladé a talentované hudebníky můžete těšit i každou třetí sobotu. V případě nepříznivého počasí se vystoupení uskuteční pod podloubím před radnicí.

Místo konání: prostranství před Rodným domem S. Freuda

 

Příbor 20. 9. 2014 v 14:00 – 22:00 VII. Bubenická párty

Setkání bubeníků s etnickými bubny a jinými perkusí nástroji, bonga, djembe, tamburíny, tibetské mísy, didžeridu apod., mandaly, muzikoterapie, rituální zapálení ohně, workshopy bubnování a tanců. Vystoupení bubenické skupiny BAV KELTIK.

V průběhu prodej občerstvení, opékání buřtů. Pro zájemce možnost turistického ubytování (150 Kč/os. noc).

Místo konání: areál / budova BAV klub

Vstupné: Dospělí a mládež v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč

    Děti do 15 let 50 Kč, rodinné vstupné 250 Kč.

Více na: www.bavklubpribor.cz

 

Rožnov pod Radhoštěm 20. 9. 2014 Běh rodným krajem Emila Zátopka

Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za dohledu členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru. Cíl běhu je ve 22,3 km vzdáleném městě Rožnov pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka. V Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě probíhá slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen, kterého se účastní členové Českého klubu olympioniků spolu s Danou Zátopkovou, zástupci Českého olympijského výboru a pozvanými hosty.

Více na: beh-roznov.koprivnice.org

 

Lichnov 20. 9. 2014 v 9:00 Pochod okolo Lichnova

Místo konání: fotbalové hřiště

 

Ostrava 20. 9. 2014 Dny NATO

Místo konání: Letiště Leoše Janáčka

Více na: www.natodays.cz

 

Ostrava 20. 9. 2014 v 10:00 – 18:00 SPORŤÁČEK

Ať už vaše dítě sportuje nebo se teprve chystá, určitě jste řešili dilema, jaký sport je ten pravý. Sporťáček vytvořil prostor, na kterém najdete spolu s vašimi dětmi nejen odpověď, ale zároveň si rozšíříte obzory, jaké jsou možnosti v Ostravě. Žádné nudné stánky s letáky, Sporťáček představí na jednom místě sporty tak, abyste si na ně mohli "sáhnout" a poznat trenéry, kterým vaše dítě svěříte. Zároveň vám umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Sporťáček nezapomněl pozvat ani fyzioterapeuty, sportovní lékaře a psychology. V průběhu celého dne na vás čekají nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiáda a další.

Festival je vhodný pro děti od 3 do 15 let.

Místo konání: Městský stadion

Vstupné: 50,- Kč, v předprodeji 30,- Kč

   Děti do 15 let ZDARMA.

Více na: www.sportacek.cz

 

Ostrava 20. 9. 2014 v 09:30 – 18:00 Afro – Latin taneční workshopy a Night Ostrava III.

Můžete se těšit na 8 hodin tanečních workshopů! Na programu máme ZOUK, SAMBU de Gafieira, KIZOMBU, SEMBU a KUDURO. Tance pochází z Brazílie a Angoly a jak jinak je tedy budou vyučovat rodilí lektoři.

Workshopy budou probíhat v tanečním studiu Fatima. Po celou dobu lekcí je zajištěn pitný režim pro všechny zdarma. Doporučujeme pohodlné ošacení i obuv.

Den plný nových tanečních zkušeností je vždy zakončen párty ve stejném duchu - Latino Night. I tentokrát se párty bude konat v TugaBaru na Stodolní ulici. Zaregistrujte se co nejdříve na uvedeném webu.

Vstupné: Full Pass: do 17.9.2014 850,- Kč, na místě 900,- Kč, Jedna lekce 130,- Kč

Více na: www.facebook.com/party

  www.facebook.com/workshops

Registrace na: www.123contactform.com/Registration-For-Workshops

 

Starý Jičín 21. 9. 2014 v 13:00 Den pejsků na hradě Starý Jičín

Vezměte své čtyřnohé mazlíčky a přijďte na hrad. Připravujeme pro Vás soutěž o nejkrásnějšího pejska, veterinární poradnu, stánek s prodejem krmiv, oblečků a kosmetiky, dále čištění oušek, ukázky psí poslušnosti, agility, tanec se psem a další zajímavosti.

Každý pejsek, kterému páníček zaplatí vstupné, obdrží pořadové číslo a automaticky se zúčastní soutěže krásy.

Vstupné: dobrovolné, pejsek 20,-Kč, účast pejska v soutěži 1 nebo 2 - 10,-Kč/soutěž

Více na: www.hradstaryjicin.cz

 

Kopřivncie 21. 9. 2014 v 19:00 Dámy, na kafíčko!

Dvě vynikající české herečky a celoživotní kamarádky Květa Fialová a Naďa Konvalinková přijmou pozvání moderátora k posezení nad šálkem kávy. V uvolněné atmosféře si povídají o životě, práci, divadle, víře a přátelství. Pochopitelně, že v jejich případě nebude nouze i o zážitky a veselé příhody, které obě dámy prožily.

Místo konání: Velký sál KDK

Vstupné: 150 Kč

Více na: www.kulturakoprivnice.cz

 

Příbor 21. 9. 2014 v 17:00 Taneční večery

Jedinečná příležitost pro každého, kdo si chce zatančit všechny známé společenské tance jako waltz, foxtrot, tango, valčík, polka, blues, quickstep, rumba, cha-cha, samba, jive a další.

Vítáni jsou všichni, kteří rádi tančí, chtějí se naučit něco nového a zároveň strávit příjemný večer. Zveme též frekventanty tanečních kurzů. Lekce jsou určeny pro páry.

Cena: 1500 Kč za osobu zahrnuje celkem 10 lekcí

Zahájení: 21. září 2014 od 17:00

Místo konání: aula Masarykova gymnázia

Více na: www.tanecni-vecery.cz


Fotogalerie

Tipy na pátek, sobotu a neděli - obr.1
Tipy na pátek, sobotu a neděli - obr.2
Tipy na pátek, sobotu a neděli - obr.3
Tipy na pátek, sobotu a neděli - obr.4
Tipy na pátek, sobotu a neděli - obr.5
  Aktuality
  19.7.

  Trasa dlouhá cca 16 km vede z Nového Jičína do Kunína a má 9... celý článek

  19.7.

  PÁTEK 20. 7. 2018 Nový Jičín 20. 7. 2018 od 20:00 MĚSTS... celý článek

  12.7.

  Objevte Nový Jičín za 1. republiky. Navštivte informační cen... celý článek

  12.7.

  PÁTEK 13. 7. 2018   Nový Jičín 13. 7. 2018 FESTIVAL PO... celý článek

  Kalendář akcí
  2018
  zpět Červenecvpřed
  Po Út St Čt So Ne
        
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
       
  Významné odkazy

  Turistická oblast Beskydy Valašsko


IC Nový Jičín

Adresa

 • Masarykovo nám, 45/29
  (+420) 556 711 888 Nový Jičín
  Česká republika

Otevírací doba

 • Po - Pá 8.00 - 17.00 
  So, Ne 9.00 - 16.00

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Mapa

Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2013 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU