Turistické informační centrum Nový Jičín

Kultura a sport

KULTURA

Nový Jičín nabízí zájemcům o kulturu bohaté vyžití v několika kulturních zařízeních ve městě.

Beskydské divadlo pořádá divadelní představení, koncerty vážné i populární hudby, hostují zde přední divadla. Program je často utvářen místními orchestry či pěveckými sbory, jak brilantně dokazují například zpívající děti z pěveckého sboru Ondrášek, jež si vybudoval zvučné jméno nejen u nás, ale téměř v celé Evropě a zámoří. Ve foyer probíhají výstavy.

Městské kulturní středisko zajišťuje a realizuje akce s kulturním programem. Koncerty, poetické a hudební večery probíhají v klubu Galerka, v coffemusicbaru Stará pošta či čajovně Archa. V kamenném divadle na Skalkách se uskutečňují divadelní představení novojičínských a hostujících divadelních souborů. Výstavy pořádané Městským kulturním střediskem můžete zhlédnout ve výstavní síni na Staré poště či v Městské knihovně.

  

 

Svými výstavami a pořádanými akcemi doplňuje náplň kulturního dění ve městě také Návštěvnické centrum v Laudonově domě, které je zároveň organizátorem jarmarků konaných na Masarykově náměstí.

  

 

  

 

Kulturní události ozvláštňují také členové historického pěšího pluku, kteří mimo jiné udržují i vzpomínku na generála Laudona, zemřelého roku 1790 právě v Novém Jičíně.

  

 

Rovněž Muzeum Novojičínska pořádá v prostorách Žerotínského zámku řadu zajímavých přednášek či výstav a organizuje mnohé zábavné programy určené pro širokou veřejnost.

 

Spousta akcí konaných pod širým nebem se uskutečňuje v amfiteátru na Skalkách, vzdáleného asi 2 km od centra města.

 

 

K tradičním akcím pořádaným ve městě patří „Pálení čarodějnic“, které se koná vždy 30. dubna na křižovatce ulic Dobrovského a Žerotínova.

 

 

Květen neodmyslitelně patří Veletrhu Novojičínska, který se každoročně koná na zimním stadionu v Novém Jičíně a jehož součástí je Moravská pouť s množstvím atrakcí.

   

 

Od června do konce srpna probíhá Novojičínské kulturní léto, jehož součástí jsou koncerty přímo na Masarykově náměstí nebo přilehlých městských lokalitách a to bez výběru vstupného.

 

Novojičínské léto vrcholí městskou slavností, která se koná na začátku měsíce září. V pestré přehlídce řemeslníků, kejklířů a hudebníků se město na jeden den vrátí do historie a náměstí se stane velkým jevištěm s dějem, do nějž jsou vtaženi všichni návštěvníci. Slavnost je zakončena ohňostrojem a večerním koncertem.

 

  


SPORT

Nový Jičín nabízí četné možnosti sportovního vyžití. Nedaleko centra města můžete navštívit krytý bazén se saunou a v létě venkovní bazén s tobogánem. Součástí budovy je i basketbalová hala.

Sport centrum hotelu Abácie, jehož součástí je také wellness centrum, nabízí zázemí nejen pro squash, bowling a tenis, ale i řadu dalších sportovních aktivit.

V těsné blízkosti areálu najdete zimní stadion, který můžete navštívit jako diváci při hokejovém utkání nebo si v průběhu zimy přijít zabruslit. Dále tady najdete stadion tělovýchovné jednoty a halu ABC, kde se hraje fotbal a volejbal.

Tenis si můžete zahrát na otevřených tenisových kurtech nebo v některé z krytých tenisových hal.

Milovníci zimních sportů jistě ocení možnost zalyžovat si na sjezdovce na Svinci, která je zajímavá i pro náročnější lyžaře, pro běžkaře se v okolí lyžařské chaty strojově upravují tratě, které dále navazují na tratě v podbeskydí.

Zacvičit si můžete také v některém z fitness center a po sportovním výkonu jistě uvítáte širokou nabídku místních masážních či relaxačních center.

  

  

Fotogalerie

Kultura a sport - obr.1
Kultura a sport - obr.2
Kultura a sport - obr.3
Kultura a sport - obr.4
Kultura a sport - obr.5
Kultura a sport - obr.6
Kultura a sport - obr.7
Kultura a sport - obr.8
Kultura a sport - obr.9
Kultura a sport - obr.10
Kultura a sport - obr.11
Kultura a sport - obr.12
Kultura a sport - obr.13
Kultura a sport - obr.14
Kultura a sport - obr.15
Kultura a sport - obr.16
Kultura a sport - obr.17
Kultura a sport - obr.18
Kultura a sport - obr.19
Kultura a sport - obr.20
Kultura a sport - obr.21
Kultura a sport - obr.22
Kultura a sport - obr.23
Kultura a sport - obr.24
Kultura a sport - obr.25
Kultura a sport - obr.26
Kultura a sport - obr.27
Kultura a sport - obr.28
Kultura a sport - obr.29
QR kód TIC Nový Jičín 100 let republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků na discgolf Laudoncaching Pivobraní Nový Jičín Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2018 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU