Turistické informační centrum Nový Jičín

Kultura a sport

Kultura a sport

KULTURA

Nový Jičín nabízí zájemcům o kulturu bohaté vyžití v několika kulturních zařízeních ve městě.

Beskydské divadlo pořádá divadelní představení, koncerty vážné i populární hudby, hostují zde přední divadla. Program je často utvářen místními orchestry či pěveckými sbory, jak brilantně dokazují například zpívající děti z pěveckého sboru Ondrášek, jež si vybudoval zvučné jméno nejen u nás, ale téměř v celé Evropě a zámoří. Ve foyer probíhají výstavy.

Městské kulturní středisko zajišťuje a realizuje akce s kulturním programem. Koncerty, poetické a hudební večery probíhají v klubu Galerka, v coffemusicbaru Stará pošta či čajovně Archa. V kamenném divadle na Skalkách se uskutečňují divadelní představení novojičínských a hostujících divadelních souborů. Výstavy pořádané Městským kulturním střediskem můžete zhlédnout ve výstavní síni na Staré poště či v Městské knihovně.

  

 

Svými výstavami a pořádanými akcemi doplňuje náplň kulturního dění ve městě také Návštěvnické centrum v Laudonově domě, které je zároveň organizátorem jarmarků konaných na Masarykově náměstí.

  

 

  

 

Kulturní události ozvláštňují také členové historického pěšího pluku, kteří mimo jiné udržují i vzpomínku na generála Laudona, zemřelého roku 1790 právě v Novém Jičíně.

  

 

Rovněž Muzeum Novojičínska pořádá v prostorách Žerotínského zámku řadu zajímavých přednášek či výstav a organizuje mnohé zábavné programy určené pro širokou veřejnost.

 

Spousta akcí konaných pod širým nebem se uskutečňuje v amfiteátru na Skalkách, vzdáleného asi 2 km od centra města.

 

 

K tradičním akcím pořádaným ve městě patří „Pálení čarodějnic“, které se koná vždy 30. dubna na křižovatce ulic Dobrovského a Žerotínova.

 

 

Květen neodmyslitelně patří Veletrhu Novojičínska, který se každoročně koná na zimním stadionu v Novém Jičíně a jehož součástí je Moravská pouť s množstvím atrakcí.

 

 

Od června do konce srpna probíhá Novojičínské kulturní léto, jehož součástí jsou koncerty přímo na Masarykově náměstí nebo přilehlých městských lokalitách a to bez výběru vstupného.

 

Novojičínské léto vrcholí městskou slavností, která se koná na začátku měsíce září. V pestré přehlídce řemeslníků, kejklířů a hudebníků se město na jeden den vrátí do historie a náměstí se stane velkým jevištěm s dějem, do nějž jsou vtaženi všichni návštěvníci. Slavnost je zakončena ohňostrojem a večerním koncertem.

 

  


SPORT

Nový Jičín nabízí četné možnosti sportovního vyžití. Nedaleko centra města můžete navštívit krytý bazén se saunou a v létě venkovní bazén s tobogánem. Součástí budovy je i basketbalová hala.

Sport centrum hotelu Abácie, jehož součástí je také wellness centrum, nabízí zázemí nejen pro squash, bowling a tenis, ale i řadu dalších sportovních aktivit.

V těsné blízkosti areálu najdete zimní stadion, který můžete navštívit jako diváci při hokejovém utkání nebo si v průběhu zimy přijít zabruslit. Dále tady najdete stadion tělovýchovné jednoty a halu ABC, kde se hraje fotbal a volejbal.

Tenis si můžete zahrát na otevřených tenisových kurtech nebo v některé z krytých tenisových hal.

Milovníci zimních sportů jistě ocení možnost zalyžovat si na sjezdovce na Svinci, která je zajímavá i pro náročnější lyžaře, pro běžkaře se v okolí lyžařské chaty strojově upravují tratě, které dále navazují na tratě v podbeskydí.

Zacvičit si můžete také v některém z fitness center a po sportovním výkonu jistě uvítáte širokou nabídku místních masážních či relaxačních center.

  

  

Fotogalerie

Kultura a sport - obr.1
Kultura a sport - obr.2
Kultura a sport - obr.3
Kultura a sport - obr.4
Kultura a sport - obr.5
Kultura a sport - obr.6
Kultura a sport - obr.7
Kultura a sport - obr.8
Kultura a sport - obr.9
Kultura a sport - obr.10
Kultura a sport - obr.11
Kultura a sport - obr.12
Kultura a sport - obr.13
Kultura a sport - obr.14
Kultura a sport - obr.15
Kultura a sport - obr.16
Kultura a sport - obr.17
Kultura a sport - obr.18
Kultura a sport - obr.19
Kultura a sport - obr.20
Kultura a sport - obr.21
Kultura a sport - obr.22
Kultura a sport - obr.23
Kultura a sport - obr.24
Kultura a sport - obr.25
Kultura a sport - obr.26
Kultura a sport - obr.27
Kultura a sport - obr.28
Kultura a sport - obr.29
Aktuality
23.2.

Pátek 23. 2.   Nový Jičín 23. 2. 2018 v 17:00 OSTROV S... celý článek

23.2.

Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků si Vás dovo... celý článek

19.2.

Právě jsme spustili nové webové stránky Pivobraní. Kromě udá... celý článek

14.2.

Pátek 16. 2.   Nový Jičín 16. 2. 2018 od 20:00 MASOMLE... celý článek

Kalendář akcí
2018
zpět Únorvpřed
Po Út St Čt So Ne
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
    
Významné odkazy

Turistická oblast Beskydy Valašsko

IC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    (+420) 556 711 888 Nový Jičín
    Česká republika

Otevírací doba

  • Po - Pá 8.00 - 17.00 
    So, Ne 9.00 - 16.00

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Mapa

Rengl - plakátovací plochy

Copyright 2013 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU
REZERVACE

Upozorňujeme zájemce, že závazná objednávka platí pouze pro vstup do expozic Návštěvnického centra, Masarykovo nám. 45 (Laudonův dům).

Předprodej vstupenek